تجارت الکترونیک

مهم‌ترین شرط موفقیت عرضه کنندگان خدمات مالی

خدمات مالی

موسسه آی دی سی نتایج پیش‌بینی جدیدی از صنعت خدمات مالی به دست داده است که بر اساس آن سازمان‌ها و کسب و کارهای فعال در این صنعت اگر از فناوری‌هایی مثل پردازش ابری، ابزارهای همراه، رسانه‌های اجتماعی و تحلیلگرهای داده‌های کلان استفاده کنند در بلندمدت به موفقیت‌های زیادی دست خواهند یافت. تحلیلگران این موسسه در یک میزگرد اینترنتی که با موضوع صنعت خدمات مالی برگزار شده،  پیش‌بینی کرده‌اند که استفاده از سیستم‌های پردازش ابری گروهی و نوآیند به یکی از اولویت‌های این صنعت در سال پیش رو تبدیل خواهد شد. پیش‌بینی دیگر این تحلیلگران حاکی از این است که در سال ۲۰۱۳ بانک‌ها از رسانه‌های اجتماعی دوری خواهند کرد و به جای آن به کمپین‌های بازاریابی هدفمند روی خواهند آورد.

این موسسه همچنین پیش‌بینی کرده است که رقابت بین فناوری‌های کیف پول الکترونیکی همراه و پایانه‌های فروش فروشگاهی به جنگ قیمت‌ها بین عرضه کنندگان مختلف این فناوری‌ها تبدیل خواهد شد. تحلیلگران آی دی سی در پیش‌بینی دیگری گفته‌اند کسب و کارهای فعال در صنعت خدمات مالی حدود ۶ میلیارد دلار از سرمایه خود را در بخش راهکارهای تحلیلی و داده‌های کلان هزینه خواهند کرد و نشانه‌های افزایش کارایی عملیاتی این راهکار‌ها نیز در سال پیش رو کم کم نمایان خواهد شد.

آی دی سی پیش‌بینی کرده است قانونگذاری‌های جدید، سودآوری صنعت خدمات مالی را تا سال ۲۰۱۵ به یک سوم میزان فعلی کاهش خواهد داد، مگر اینکه نهاد‌ها و سازمان‌های مالی ارائه کننده این خدمات، راهبردهای خود در زمینه مدیریت داده‌های کسب و کار را تحقق بخشند.

تحلیلگران آی دی سی همچنین گفته‌اند خرید و فروش و ادغام شرکت‌های عرضه کننده خدمات مالی در سال‌های آینده شدت بیشتری به خود خواهد گرفت و به همین خاطر تقاضا برای یکپارچه کردن سیستم‌های نرم افزاری مالی افزایش خواهد یافت. آن‌ها همچنین هشدار داده‌اند شرکت‌ها و کسب و کارهای فعال در این صنعت بایستی جدیت بیشتری در زمینه به روز کردن سیستم‌های رایانه‌ای و نرم افزاری قدیمی خود به خرج دهند.

گفتنی است، تحلیلگران آی دی سی در روزهای پایانی سال ۲۰۱۲ سعی می‌کنند با برگزاری نشست‌ها و میزگردهای اینترنتی در زمینه موضوعات مختلف، روندهای آتی صنایع مختلف را پیش‌بینی کنند و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را در شناسایی و سرمایه‌گذاری بر روی بازارهای جدید یاری کنند.

تحلیلگران این موسسه به صراحت گفته‌اند پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ای برای صنعت خدمات مالی در سال ۲۰۱۳ دارند، اما در عین حال هشدار داده‌اند که بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های ارائه دهنده خدمات مالی ممکن است از نظر استفاده از پلت فرم نسل سوم آی تی عقب بمانند. منظور تحلیلگران آی دی سی از پلت فرم نسل سوم آی تی پلت فرم‌های مبتنی بر ابزار‌ها و نرم افزارهای کاربردی همراه است.

[bsbutton size=”small” style=”default” icon=”icon-check” iconcolor=”black” text=”منبع” link=”http://www.idc.com” target=”New page”]

گفتگو ها