اینترنتشبکه

آموزش تنظیمات مودم وایرلس در ویندوز

مجله اینترنتی آی تی پورت

در صورت داشتن DSL CPE وایرلس و کارت شبکه وایرلس بر روی کامپیوتر می توان به صورت وایرلس با DSL CPE ارتباط برقرار کرده و از اینترنت استفاده نمود. کارت شبکه وایرلس معمولا به صورت Default بر روی اکثر لپ تاپ­ها موجود می­باشد. اما در کامپیوتر های PC نیاز به نصب کارت شبکه وایرلس بر روی سیستم است.

این کارت شبکه می تواند در داخل Case قرار گرفته و یا از طریق پورت USB به کامپیوتر مورد نظر متصل شود. در صورت نصب صحیح درایو کارت شبکه وایرلس در Network Connection یک کانکشن به نام Wireless Network Connection ساخته می شود.

در صورتی که کارت شبکه وایرلس دارای برنامه خاص خود باشد شما به صورت Default نمی توانید از برنامه ویندوز برای کانکت شدن به وایرلس استفاده فرمایید و باید از طریق برنامه وایرلس تنظیمات متصل شدن به شبکه Wireless را انجام دهید. (این برنامه در منوی Start و در قسمت All Programs با نام Wireless مشخص شده است.) برای آشنایی با مراحل اتصال از طریق برنامه خاص وایرلس، می توانید به راهنمای برنامه وایرلس که در هنگام خرید کارت شبکه وایرلس به شما داده شده است مراجعه کنید.

در بعضی مواقع در ویندوز XP شما می توانید با انجام یک تنظیم بر روی کارت شبکه وایرلس خود، سیستم را به حالتی تنظیم نمایید که از برنامه Default ویندوز برای اتصال به شبکه وایرلس استفاده نماید.

در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید در ابتدا از روشن بودن دکمه وایرلس خود مطمئن شوید.

تنظیمات وایرلس در ویندوز های مختلف به طرق مختلف انجام می شود که در ادامه به شرح تنظیمات در ویندوز ۷ می پردازیم. اگر شما به تنظیمات دیگر سیستم عامل ها نیاز داشتید در قسمت دیدگاه مطرح کنید تا به سرعت در اختیارتان قرار دهیم. (انتهای متن خوانده شود.)

728x90

تنظیمات وایرلس در ویندوز ۷

در هنگامی که Ping Modem را ندارید و ارتباط با وایرلس دچار اختلال شده است برای انجام مجدد تنظیمات می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا وارد منوی Start شده و بعد از باز کردن Control Panel گزینه Network and sharing center را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

در منوی سمت چپ در Network and Sharing Center با انتخاب گزینه Change Adapter Setting می توانید به صفحه تنظیمات کارت شبکه­های سیستم خود وارد شوید.

 آی تی پورت - شبکه

برای کانکت شدن به وایرلس در ابتدا این نکته را یادآور می شویم که بهتر است که در تنظیمات Internet Protocol Version 4 (TCP/IP4) در کارت شبکه شما IP خاصی ست نشد باشد و تنظیمات IP به صورت Obtain باشد.

برای چک کردن این مورد می توانید روی Wireless Network Connection کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

با دو بار کلیک بر روی گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IP4) وارد صفحه تنظیمات IP می شوید. در این قسمت گزینه Obtain an IP address automatically را انتخاب کنید.

یاد آور می شویم که این مورد در صورتی می باشد که DHCP مربوط به DSL CEP فعال باشد، که اکثر DSL CPE ها به صورت Default همین طور است. در غیر این صورت شما باید در این قسمت IP های مورد نظر را تنظیم کنید.

 آی تی پورت - شبکه

بعد از انجام عملیات مجدد وارد صفحه Network and Sharing center شده و گزینه Manage Wireless Network را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

در این قسمت نام شبکه­های وایرلسی که شما در گذشته به آنها متصل شده اید نشان داده می شود. با انتخاب گزینه Remove آن را Remove کنید. این کار باعث می­شود که تنظیماتی که پیش از این در نوغ کانکت شدن به شبکه وایرلس ست شده است از جمله نوع Security و Password وایرلس پاک شده و امکان تنظیم مجدد آن فراهم شود.

 آی تی پورت - شبکه

بعد از این کار در منوی سمت چپ در Network and Sharing center با انتخاب گزینه Change Adapter Setting می توانید به صفحه تنظیمات کارت شبکه های سیستم خود وارد شوید.

با وارد شدن به این صفحه با راست کلیک بر روی گزینه Wireless Network Connection و انتخاب گزینه Connect/Disconnect صفحه­ای برای شما باز خواهد شد.

  آی تی پورت - شبکه

در این قسمت نام وایرلس­هایی که در محدوده شما قابل دسترسی می باشد نشان داده می شود و شما می توانید با انتخاب وایرلس خود به آن کانکت شوید. در صورتی که Password خاصی برای وایرلس خود ست کرده باشید در این لحظه از شما پسوردتان را سوال می کند و شما باید پسورد خود را در این قسمت وارد کنید و گزینه کانکت را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

در صورتی که با ورود به صفحه View Available Wireless Network هیچ شبکه وایرلسی Delect نمی شود ممکن است یکی از موراد زیر اتفاق افتاده باشد.

–        دکمه وایرلس لپ تاپ خاموش می­باشد.

–        سیستم از برنامه خاصی برای کانکت شدن به وایرلس استفاده می کند(این برنامه در منوی Start و در قسمت All Programs با نام Wireless مشخص شده است) برای آشنایی با مراحل اتصال از طریق برنامه خاص وایرلس، می توانید به راهنمای برنامه وایرلس که در هنگام خرید کارت شبکه وایرلس به شما داده شده است مراجعه کنید.

–        وایرلس DSL CPE غیر فعال می باشد(که در این صورت باید به کنسول DSL CPE مراجعه کرده و از Enable بودن تنظیمات وایرلس مطمئن شوید. این کار را می توانید با استفاده از راهنمای مودم انجام دهید.)

–        فاصله سیستم شما از DSL CPE زیاد می باشد.

–        نام شبکه وایرلس (SSID) به صورت Hidden (مخفی) set شده است. در این صورت بدون داشتن نام و مشخصات وایرلس نمی توانید به آن کانکت شوید.

در صورتی که بعد از شناسایی کردن شبکه وایرلس باز هم امکان کانکت شدن به وایرلس وجود نداشت:

–        ممکن است پسورد وارد شده اشتباه باشد (پسورد صحیح را می توانید در کنسول مودم خود با استفاده از راهنمای آن چک کنید.)

–        ممکن است نوع Wireless Security انتخاب شده در کنسول مودم توسط کارت شبکه وایرلس پشتیبانی نشود. (برای تست این مورد می توانید نوع Security مودم را در حالت No Security انتخاب کرده و وایرلس را کانکت کرد. در صورتی که مورد بدون مشکل انجام شد و توانستیم به شبکه وایرلس کانکت شویم انواع دیگری از Security را بر روی مودم انتخاب کرده و تست می کنیم. این مورد را می توانید با استفاده از راهنمای مودم انجام دهید.)

–        ممکن است که وایرلس مودم شما مشکل پیدا کرده باشد. (در این صورت می توان با تست یک Device دیگر که می تواند به شبکه وایرلس Connect شود مانند موبایل برای تست شبکه وایرلس استفاده کرد). در صورتی که آن Device نیز نتوانست به شبکه شما کانکت شود، یک بار مودم را با استفاده از راهنمای مودم ریست و مجدد کانفیگ کنید.

–        کارت شبکه سیستم شما مشکل پیدا کرده است. (برای تست این مورد می توانی سیستم را در شبکه دیگری برده و به وایرلس آن شبکه کانکت کرد). در صورتی که سیستم در شبکه­های وایرلس دیگر نیز داری مشکل بود کارت شبکه وایرلس سیستم را Remove و مجدد نصب کنید.

اگر شما به آموزش های زیر احتیاج داشتید کافیست در قسمت دیدگاه درخواست کنید تا آموزش مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهیم.

تنظیمات وایرلس در ویندوز XP

تنظیمات وایرلس در ویندوز VISTA

راهنمای تنظیمات REALTEK USB WIRELESS LAN UTILITY

راهنمای تنظیمات WIRELESSADAPTER UTILITY 202 -ZyXEL G

راهنمای تنظیمات اوایرلس لپ تاپ DELL

راهنمای تنظیمات وایرلس ۹۹۰ -DLINK WIRELESS GDWA

راهنمای وایرلس ۸۸۹۰ -PLANET WL

قطعی پی در پی وایرلس

فعال کردن وایرلس ویندوز

[aio_button align=”right” animation=”flash” color=”blue” size=”small” icon=”none” text=”دانلود این مطلب در فایل PDF ” relationship=”dofollow” url=”http://www.itport.ir/wp-content/uploads/2013/11/wireless-settings-in-windows7.pdf”]

 

[aio_button align=”right” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”none” text=”دانلود آموزش جامع تنظیمات وایرلس PDF ” relationship=”dofollow” url=”http://www.itport.ir/wp-content/uploads/2014/05/tanzimat-wirles.pdf”]

 

گفتگو ها
  مهدی

  درود

  سپاس بابت مطلب مفیدتون

  مشکل من اینه که از وقتی از وسافرت اومدم، نمیتونم با کامپیوتر به وایرلس وصل شم ولی تبلت و موبایلها وصل میشوند

  اصلا اسم وایرلسم در ویندوز دیده نمیشه در صورتیکه وایرلسهای همسایه ها دیده میشه!!!

  جالب اینجاست که دو ویندوز هم دارم و در هردو این مشکل یکسان است!!!

  راهنمایی بفرمایید لطفا

   سلام
   در باب مشکل شما میشه ابتدا با تغییر نام وایرلس بررسی کرد
   در صورت رفع نشدن در مودم با تغییر channel وایرلس و ریست سخت افزازی و … میتوان مشکل را بر طرف که به ازای هر ایتم بررسی خاص خودش باید انجام گردد

  rashin

  سلام .درایورهای نصب برای فعال کردن وایرلس لپ تابم رو از طریق اینترنت چطوری پیدا کنم و اینکه من و برادرم هر دو تا زمانی که می خوایم تو ساعات رایگان از اینترنت استفاده کنیم لپ تاپ برادرم وای فایوش فعاله و میتونه از اینترنت استفاده کنه اما من با لپ تابم تو ساعات رایگان نمی تونم چون لپ تابم وای فایو رو نمی شناسه اما همین که ساعت رایگان استفاده از اینترنت تمام میشه وای فایو رو میشناسه و من می تونم از اینترنت استفاده کنم . یه سوال دیگه هم اینه که رو سیستم لپ تاب برادرم تنظیمات مودم رو انجام دادیم و من دیگه سی دیمودم رو رو لپ تابم قرار ندادم تا تنظیمات رو انجام بدم . لپ تاب برادرم مدلش ایسوس و مال من ایسر هست و هر دو از ویندوز ۸٫۱ رو سیستمامون استفاده می کنیم . لطفا کمکم کنید . با تشکر

   سلام
   اصلا ربطی به این مورد ک گفتید نداره جناب!
   در تایم رایگان وقتی اینترنت ندارید پینگ ای پی مودم و پینگ ۸٫۸٫۸٫۸ بگیرید و نتیحه را اعلام کنید

   اون سی دی اصلا نیاز نیست نصب کنید!
   چون مودم ها تحت پنل وب کانفیگ می شوند و وقتی از کابل lan و یا از طریق وایرلس وصل می شوید نیازی به نصب سی دی نیست!

  محمود

  سلام.من dell inspiron 3521 دارم.ویندوز آن را عوض کردم.windows 7 .ولی اصلا وایرلس را نمی شناسه.لطفا راهنمایی بفرمایید

  متین

  با سلام

  لپ تاب من سونی وایو که حدود۱۰سال سن دارد

  تازگی یکی ازدوستان وینودزxp2012 رابرایم نصب کرده است که متاسفانه هیچ وایرلسی را پیدا نمی کند!ممنون میشوم اگر کمکم نمائید

   با سلام
   کارت وایرلس را در اول چک کنید ببینید صحیح نصب شده است یا خیر و در صورت امکان ورژن اصلی درایور را از سایت سونی دانلود کنید و در صورت وجود مشکل برروی مودم چک کنید که اول وایرلس فعال باشد و بعد با تغییر channel ها ببینید مشکل برطرف می شود یا خیر

  افشین

  سلام

  می خواستم با گوشی از اینترنت رایانه استفاده کنم .مودم من وایرلس نداره با کابل وصل میشه من یک شبکه وایرلس از نوع یو اس بی خریده ام حالا نمی دونم چطور تنظیمش کنم

  نوشته not connectedلطفا راهنمایی کنید

  متين

  سلام

  آقای مرتضی اعلم الهدی از توجه شما وپاسخگویی شما کمال قدردانی و تشکررا دارم،واسه رفع خستگئ شما: از یکی پرسیدند با کامپومترآشنایی داری؟کامپیوتر بلدی؟ گفت : آره.

  بهش گفتند : خب پس سیستم را روشن کن، گفت : نه دیگه در این حد !

  متاسفانه من خیلی ابتدائی هستم،وآشنایی من باکامپیوتر کمی بیش از حد خاموش وروشن کردن است،واسه همین دوستم برام ویندوز نصب کرد

  لذا فرمایشات شما بالای دیپلم بود،اگر امکان داره و وقت دارید کلاس پائین ، کمی شمرده و مرحله به مرحله بفرمائید تا خودم بتونم چک کنم

  پیشاپیش ازشما تشکر وقدردانی میکنم

  مرسی

  متين

  سلام

  آقای مرتضی اعلم الهدی از توجه شما وپاسخگویی شما کمال قدردانی و تشکررا دارم،واسه رفع خستگئ شما: از یکی پرسیدند با کامپومترآشنایی داری؟کامپیوتر بلدی؟ گفت : آره.

  بهش گفتند : خب پس سیستم را روشن کن، گفت : نه دیگه در این حد !

  متاسفانه من خیلی ابتدائی هستم،وآشنایی من باکامپیوتر، فقط کمی بیش از حد خاموش وروشن کردن است،واسه همین دوستم برام ویندوز نصب کرد

  لذا فرمایشات شما بالای دیپلم بود،اگر امکان داره و وقت دارید کلاس پائین ، کمی شمرده و مرحله به مرحله بفرمائید تا خودم بتونم چک کنم

  پیشاپیش ازشما تشکر وقدردانی میکنم

  مرسی

   سلام
   خواهش میکنم و ممنون از حسن نظرتون
   جناب ممنون میشم دقیقا مشکل و اموزشی که میخواهید بفرمائید تا مرحله به مرحله خدمتتان توضیح دهم
   با ارزوی بهروزی و بهترینها

    ناشناس

    سلام

    آقای مرتضی اعلم الهدی از توجه شما وپاسخگویی شما کمال قدردانی و تشکررا دارم

    عرض شد که

    لپ تاب من سونی وایو که حدود۱۰سال سن دارد

    تازگی یکی ازدوستان وینودزxp2012 رابرایم نصب کرده است که متاسفانه هیچ وایرلسی را پیدا نمی کند!ممنون میشوم اگر کمکم نمائید(لطفا مرحله به مرحله)

    سپاسگزارم

    متين

    سلام

    آقای مرتضی اعلم الهدی از توجه شما وپاسخگویی شما کمال قدردانی و تشکررا دارم

    عرض شد که

    لپ تاب من سونی وایو که حدود۱۰سال سن دارد

    تازگی یکی ازدوستان وینودزxp2012 رابرایم نصب کرده است که متاسفانه هیچ وایرلسی را پیدا نمی کند!ممنون میشوم اگر کمکم نمائید(لطفا مرحله به مرحله)

    سپاسگزارم

  Mehrdad

  سلام

  من یه مشکلی دارم وقتی که در کاتفینگ مدم قسمت Connection type رو به Dynamic ip تغییر میدم گوشیم به وای فای وصله ولی هیچ کاری نمیکنه، بعضی از گوشی ها اینجوری ان ولی مال بعضی ها کار میکنه.

  ممنون میشم راهنمایی کنید

   سلام
   قسمت dynamicip در بخش کانفیگ wan مودم اگر منظورتون است اصلا تغییر نکند!
   ترجیحا اگر گوشی به وای فای متصل است و صفحه ای را باز نمی کند از بخش lan یا dhcp یا dns که با توجه به نوع و برند مودم متغییر است دی ان اس ها را ست نمائید احتمال اینکه مودم نتواند به صورت اتوماتیک ای پی و dns به دستگاه ها ارسال کند زیاد است

   Mehrdad

   بله منظورم قسمت wan type Connection بود.

   قبلا وصل میشد ولی الان نه.

   البته بعضی گوشی ها وصل میشه بعضی ها نمیشه. مال من چند روزه که نمیشه.

   اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید چجوری dns ست کنم

    در گوشی ها اندروید منو فارسی
    در بخش وای فای > برروی اسم وایرلس خود نگه دارید > تغییر پیکر بندی (modify network) > تیک تنظیمات پیشرفته بزنید (show advance option > بعد دی ان اس ها رو۱ و ۲ را به ترتیب زیر وارد نمائید
    ۲۱۷٫۲۱۸٫۱۲۷٫۱۲۷
    ۸٫۸٫۸٫۸

     Mehrdad

     ممنون

     ولی این کارو کردم بازم نشد. اگه راه دیگه ای میدونید ممنوو میشم راهنمایی کنید

     شما کلا مودم را ریست فکتوری کنید از اول تنظیمات را انجام دهید و در هنگامی که دارید wan را کانفیگ میکنید در مودم های دی لینک به بخش dns می رسید که دی ان اس ها را آنجا وارد کنید تا به صورت خودکار دی ان اس به کلاینت ها ارسال کند
     ترجحا دی ان اس های مربوط به isp خودتون باشد

  متين

  سلام

  آقای مرتضی اعلم الهدی از توجه شما وپاسخگویی شما کمال قدردانی و تشکررا دارم

  عرض شد که

  لپ تاب من سونی وایو که حدود۱۰سال سن دارد

  تازگی یکی ازدوستان وینودزxp2012 رابرایم نصب کرده است که متاسفانه هیچ وایرلسی را پیدا نمی کند!ممنون میشوم اگر کمکم نمائید(لطفا مرحله به مرحله)

  سپاسگزارم

  متين

  سلام

  یکی از دوستان خیلی منو به کمک کردن شما امیوار کرده بود،ولی نمی دانم چرا پاسخم را نمی دهید؟؟؟!!!!!!!!!!!

  مشکلم اینه:‌لپ تاب من سونی وایو که حدود۱۰سال سن دارد

  تازگی یکی ازدوستان وینودزxp2012 رابرایم نصب کرده است که متاسفانه هیچ وایرلسی را پیدا نمی کند!ممنون میشوم اگر کمکم نمائید(من مبتدی هستم لطفا مرحله به مرحله)

  سپاسگزارم

   سلام
   دوست عزیز تا انجایی که بنده خاطرم هست پاسخ دیدگاه قبلیتون رو دادم!
   اگر با تلفن همراه و یا تبلت دستگاه های وایرلس مجاور را پیدا می کنید
   احتمال زیاد کارت وایرلس لپ تاپ شما پس از تغییر ویندوز نصب نشده است . شما لطفا در اول سی دی مربوط به لپ تاپتون رو بذارید و کارت شبکه وایرلس را نصب کنید!درصورتی که این سی دی ندارید از نرم افزار پکیج های درایو معروف به aLL dRIVER استفاده کنید و نصب را انجام دهید ! یا اینکه با سیستم دیگر که متصل به اینترنت هست نرم افزار مربوطه را از سایت خود سونی دانلود نمائید.
   در صورت

  حاج امیر

  با سلام

  بنده مودم وایرلس زاکسل ، لپ تاب ایسوز با ویندوز ۷ دارم .

  چندو روز پیش ویندوزم رو پاک کردم و دوباره نصب کردم، از اون موقع لپ تابم وایرلس همسایه ها رو میشناسه حتی با گوشیم هم میتونم از طریق وای فای با کامپیوترم ارتباط برقرار کنم ولی متاسفانه مودم خودم رو نمیشناسه و تولیست وای فای هاش نیست.با گوشیم میتونم از طریق وای فای به اینترنت وصل بشم ، با کابل هم میتونم با مودمم به اینترنت وصل بشم ولی فقط وای فای رو نمیشناسه.خواهشمندم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

  با تشکر.

  مهسا

  سلام مرسی مطالبتون عالیه . یه سوال داشتم.پسورد وایرلسم رو کجا باید ببینم . پسوردمو فراموش کردم اگه میشه لطف کنید کامل توضیح بدید . متشکرم

   سلام
   برند مودمتون چی هست ؟
   با سیستمی که از طریق وایرلس یا کابل با مودم ارتباط دارید و متصل هست باید وارد کانفیگ مودم بشوید و پسورد را مشاهده و یا تغییر دهید
   برند را ذکر کنید تا مسیر دقیق جهت تغییر پسورد خدمتتون عرض کنم

  mohamad

  اقا میشه تنظیمات xp رو برای من ارسال کنید

  علی

  با سلام اگه ممگنه تنظیمات وایر لس xp را برام ارسال کنید باتشکر

  زهرا

  سلام.من لپ تابم اسم وای فای خودمونو رو نمیشناسه ولی برای همسایه هارو میاره.به داتک زنگ زدم گفت برو manageپاک کن.همه این کارهارو کردم.wireless sharingرو disableو enableکردم.روی علامت وای فایم خورشید میزنه.مسوول داتک گفت لابد کارت شبکه ایراد داره ولی پس چرا بقبه رو میاره.ضمنا من با گوشی میتونم کانکت بشم.لپ تابم اپل و با سیستم مک هم نمیتونم کانکت شم.ویندوز سون هم دارم.ممنونم

  akbari

  سلام ممنون از مطالب خوبتون..اگه امکانش هست تنظیمات وایرلس ویندوز xpرو واسم ایمیل کنین.

  متين

  سلام

  در ویندوز xp اثر انگشت خوان ( به مثابه رمز ) را چگونه میشود فعال کرد؟؟

  پیشاپیش متشکرم

   متين

   سلام

   در ویندوز xp اثر انگشت خوان ( به مثابه رمز ) را چگونه میشود فعال کرد؟؟

   پیشاپیش متشکرم

   واسه چی پاسخ نمیدین؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  طلعت

  سلام.تو رو خدا کمک کنید.من بعد از نصب ویندوز دیگه مودمم بدون کابل به اینترنت وصل نمیشه.خیلی راهها رو امتحان کردم.با گوشی وصل میشه.تو رو خدا کمک کنید.یه علامت زرد رو آنتنم میاد

  احمد

  سلام آقای علم الهدی. ممنون از وبسایت خوبتون. مشکل من اینه که مودم با لب تاب وصل میشه ولی با موبایل نمیتونم کانکت بشم. فقط وای فای خود مودم رو نشون میده ولی به اینترنت وصل نمیشم. مودم من D_LINK 2750 هست . ممنون میشم.

  علی

  سلام

  لطفا برای من هم طرز ساخت کانکشن وایلرس ر اکس پی را ارسال کنید

  ممنون

  سلام من ویندوزم عوض کردم تنظیمات اینترنتم بهم خورده اگر لطف کنی برام بفرسی.

  مریم

  سلام من لپ تاپم به مودم وایرلس وصل میشد و مشکلی نداشت وقتی مودم و خاموش کردم و بد از چند ساعت روشن کردم دیگه در لپ تاپم شناسایی نشد اگه هم میتونستم رمزشو بزنم میزد رمز اشتباه . البته با گوشی میتونم وصل شم . لپ تاپ جای دیگه ای بردم به مدم های دیگه اتصال پیدا میکرد اما مودم خودم و نه میشناسه واگر هم با خاموش و روشن کردن شناسایی کنه نمیتونه وصل شه