اینترنتشبکه

آموزش تنظیمات مودم وایرلس در ویندوز

مجله اینترنتی آی تی پورت

در صورت داشتن DSL CPE وایرلس و کارت شبکه وایرلس بر روی کامپیوتر می توان به صورت وایرلس با DSL CPE ارتباط برقرار کرده و از اینترنت استفاده نمود. کارت شبکه وایرلس معمولا به صورت Default بر روی اکثر لپ تاپ­ها موجود می­باشد. اما در کامپیوتر های PC نیاز به نصب کارت شبکه وایرلس بر روی سیستم است.

این کارت شبکه می تواند در داخل Case قرار گرفته و یا از طریق پورت USB به کامپیوتر مورد نظر متصل شود. در صورت نصب صحیح درایو کارت شبکه وایرلس در Network Connection یک کانکشن به نام Wireless Network Connection ساخته می شود.

در صورتی که کارت شبکه وایرلس دارای برنامه خاص خود باشد شما به صورت Default نمی توانید از برنامه ویندوز برای کانکت شدن به وایرلس استفاده فرمایید و باید از طریق برنامه وایرلس تنظیمات متصل شدن به شبکه Wireless را انجام دهید. (این برنامه در منوی Start و در قسمت All Programs با نام Wireless مشخص شده است.) برای آشنایی با مراحل اتصال از طریق برنامه خاص وایرلس، می توانید به راهنمای برنامه وایرلس که در هنگام خرید کارت شبکه وایرلس به شما داده شده است مراجعه کنید.

در بعضی مواقع در ویندوز XP شما می توانید با انجام یک تنظیم بر روی کارت شبکه وایرلس خود، سیستم را به حالتی تنظیم نمایید که از برنامه Default ویندوز برای اتصال به شبکه وایرلس استفاده نماید.

در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید در ابتدا از روشن بودن دکمه وایرلس خود مطمئن شوید.

تنظیمات وایرلس در ویندوز های مختلف به طرق مختلف انجام می شود که در ادامه به شرح تنظیمات در ویندوز ۷ می پردازیم. اگر شما به تنظیمات دیگر سیستم عامل ها نیاز داشتید در قسمت دیدگاه مطرح کنید تا به سرعت در اختیارتان قرار دهیم. (انتهای متن خوانده شود.)

728x90

تنظیمات وایرلس در ویندوز ۷

در هنگامی که Ping Modem را ندارید و ارتباط با وایرلس دچار اختلال شده است برای انجام مجدد تنظیمات می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا وارد منوی Start شده و بعد از باز کردن Control Panel گزینه Network and sharing center را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

در منوی سمت چپ در Network and Sharing Center با انتخاب گزینه Change Adapter Setting می توانید به صفحه تنظیمات کارت شبکه­های سیستم خود وارد شوید.

 آی تی پورت - شبکه

برای کانکت شدن به وایرلس در ابتدا این نکته را یادآور می شویم که بهتر است که در تنظیمات Internet Protocol Version 4 (TCP/IP4) در کارت شبکه شما IP خاصی ست نشد باشد و تنظیمات IP به صورت Obtain باشد.

برای چک کردن این مورد می توانید روی Wireless Network Connection کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

با دو بار کلیک بر روی گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IP4) وارد صفحه تنظیمات IP می شوید. در این قسمت گزینه Obtain an IP address automatically را انتخاب کنید.

یاد آور می شویم که این مورد در صورتی می باشد که DHCP مربوط به DSL CEP فعال باشد، که اکثر DSL CPE ها به صورت Default همین طور است. در غیر این صورت شما باید در این قسمت IP های مورد نظر را تنظیم کنید.

 آی تی پورت - شبکه

بعد از انجام عملیات مجدد وارد صفحه Network and Sharing center شده و گزینه Manage Wireless Network را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

در این قسمت نام شبکه­های وایرلسی که شما در گذشته به آنها متصل شده اید نشان داده می شود. با انتخاب گزینه Remove آن را Remove کنید. این کار باعث می­شود که تنظیماتی که پیش از این در نوغ کانکت شدن به شبکه وایرلس ست شده است از جمله نوع Security و Password وایرلس پاک شده و امکان تنظیم مجدد آن فراهم شود.

 آی تی پورت - شبکه

بعد از این کار در منوی سمت چپ در Network and Sharing center با انتخاب گزینه Change Adapter Setting می توانید به صفحه تنظیمات کارت شبکه های سیستم خود وارد شوید.

با وارد شدن به این صفحه با راست کلیک بر روی گزینه Wireless Network Connection و انتخاب گزینه Connect/Disconnect صفحه­ای برای شما باز خواهد شد.

  آی تی پورت - شبکه

در این قسمت نام وایرلس­هایی که در محدوده شما قابل دسترسی می باشد نشان داده می شود و شما می توانید با انتخاب وایرلس خود به آن کانکت شوید. در صورتی که Password خاصی برای وایرلس خود ست کرده باشید در این لحظه از شما پسوردتان را سوال می کند و شما باید پسورد خود را در این قسمت وارد کنید و گزینه کانکت را انتخاب کنید.

 آی تی پورت - شبکه

در صورتی که با ورود به صفحه View Available Wireless Network هیچ شبکه وایرلسی Delect نمی شود ممکن است یکی از موراد زیر اتفاق افتاده باشد.

–        دکمه وایرلس لپ تاپ خاموش می­باشد.

–        سیستم از برنامه خاصی برای کانکت شدن به وایرلس استفاده می کند(این برنامه در منوی Start و در قسمت All Programs با نام Wireless مشخص شده است) برای آشنایی با مراحل اتصال از طریق برنامه خاص وایرلس، می توانید به راهنمای برنامه وایرلس که در هنگام خرید کارت شبکه وایرلس به شما داده شده است مراجعه کنید.

–        وایرلس DSL CPE غیر فعال می باشد(که در این صورت باید به کنسول DSL CPE مراجعه کرده و از Enable بودن تنظیمات وایرلس مطمئن شوید. این کار را می توانید با استفاده از راهنمای مودم انجام دهید.)

–        فاصله سیستم شما از DSL CPE زیاد می باشد.

–        نام شبکه وایرلس (SSID) به صورت Hidden (مخفی) set شده است. در این صورت بدون داشتن نام و مشخصات وایرلس نمی توانید به آن کانکت شوید.

در صورتی که بعد از شناسایی کردن شبکه وایرلس باز هم امکان کانکت شدن به وایرلس وجود نداشت:

–        ممکن است پسورد وارد شده اشتباه باشد (پسورد صحیح را می توانید در کنسول مودم خود با استفاده از راهنمای آن چک کنید.)

–        ممکن است نوع Wireless Security انتخاب شده در کنسول مودم توسط کارت شبکه وایرلس پشتیبانی نشود. (برای تست این مورد می توانید نوع Security مودم را در حالت No Security انتخاب کرده و وایرلس را کانکت کرد. در صورتی که مورد بدون مشکل انجام شد و توانستیم به شبکه وایرلس کانکت شویم انواع دیگری از Security را بر روی مودم انتخاب کرده و تست می کنیم. این مورد را می توانید با استفاده از راهنمای مودم انجام دهید.)

–        ممکن است که وایرلس مودم شما مشکل پیدا کرده باشد. (در این صورت می توان با تست یک Device دیگر که می تواند به شبکه وایرلس Connect شود مانند موبایل برای تست شبکه وایرلس استفاده کرد). در صورتی که آن Device نیز نتوانست به شبکه شما کانکت شود، یک بار مودم را با استفاده از راهنمای مودم ریست و مجدد کانفیگ کنید.

–        کارت شبکه سیستم شما مشکل پیدا کرده است. (برای تست این مورد می توانی سیستم را در شبکه دیگری برده و به وایرلس آن شبکه کانکت کرد). در صورتی که سیستم در شبکه­های وایرلس دیگر نیز داری مشکل بود کارت شبکه وایرلس سیستم را Remove و مجدد نصب کنید.

اگر شما به آموزش های زیر احتیاج داشتید کافیست در قسمت دیدگاه درخواست کنید تا آموزش مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهیم.

تنظیمات وایرلس در ویندوز XP

تنظیمات وایرلس در ویندوز VISTA

راهنمای تنظیمات REALTEK USB WIRELESS LAN UTILITY

راهنمای تنظیمات WIRELESSADAPTER UTILITY 202 -ZyXEL G

راهنمای تنظیمات اوایرلس لپ تاپ DELL

راهنمای تنظیمات وایرلس ۹۹۰ -DLINK WIRELESS GDWA

راهنمای وایرلس ۸۸۹۰ -PLANET WL

قطعی پی در پی وایرلس

فعال کردن وایرلس ویندوز

[aio_button align=”right” animation=”flash” color=”blue” size=”small” icon=”none” text=”دانلود این مطلب در فایل PDF ” relationship=”dofollow” url=”http://www.itport.ir/wp-content/uploads/2013/11/wireless-settings-in-windows7.pdf”]

 

[aio_button align=”right” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”none” text=”دانلود آموزش جامع تنظیمات وایرلس PDF ” relationship=”dofollow” url=”http://www.itport.ir/wp-content/uploads/2014/05/tanzimat-wirles.pdf”]

 

گفتگو ها
  مطهره

  مرسی بابت مطلب خوب تون

  اگر لطف کنید تنظیمات وایرلس در ویندوز XP رو برای من ارسال کنید ممنون میشم.

   حسین جاهدی

   ممنون 🙂
   به ایمیل تون ارسال شد.

   نیما

   لطف کنید تنظیم کارت وایرلس در ویندوز ایکس پی را برامبفرستید

    حسین جاهدی

    تنظیمات برای شما ارسال شد.
    بابت تاخیر پیش آمده عذرخواهی می کنیم.
    برقرار باشید.

  بابک حسینی

  با اینکه یاد داشتم ولی برخی نکات آخر مطلب برام جدید بود مرسی آقای جاهدی

  rahnama

  سلام ضمن تشکر لطفا تنظیمات وایرلس در ویندوز xp را برایم ارسال کنید

  با احترام

   حسین جاهدی

   سلام
   ممنون 🙂
   تنظیمات در خواستی به ایمیل شما ارسال شد.

   جاری باشید.

  aras

  سلام ضمن تشکر لطفا تنظیمات وایرلس در ویندوز xp را برایم ارسال کنید

  ممنون میشم

   حسین جاهدی

   سلام
   تنظیمات به ایمیل شما ارسال شد.
   پایدار باشید.

  صمداسمری

  باسلام وخسته نباشید

  لطفا طریقه نصب وراه اندازه مو م wireless usb G-202 مدل zyxel جهت نصب برروی کیس کامپیوتر راارسال فرمایید باتشکراسمری

   حسین جاهدی

   سلام
   تنظیمات در خواستی به ایمیل شما ارسال شد.

    Amirhossein

    Slm

    میخواستم بدونم چجوری میشه کارت وای فای pci رو روی کیس کامپیوتر نصب کرد؟فقط لطفا هر چه زودتر.

   دنیا

   لطفا طریقه نصب وراه اندازه مود م wireless usb جهت نصب برروی کیس کامپیوتر (هم ویندوز ایکس پی هم سون) راارسال فرمایید .

   با تشکر فراوان

  سلام آقای جاهدی ممنون از مطالب خوبتون .مفید وکاربردی.

  احمد

  من یه لب تاپ dell n 5010دارم به وای فای هم وصل میشه اما روی قسمت انتن یک علامت زرد رنگ مثلثی با علامت تعجب میاره و با یک کانکشن دیگه باید به اینترنت وصل بشم اگرنه کانکت نمیشه قبل از اتصال این ارور روش هست information sent over this network might be visible to other

  ahmad

  با سلام لطفا برای xp توضیح بفرمایید

   حسین جاهدی

   سلام
   آموزش طولانی هست اگر مایل هستید ایمیل کنم برایتان مشکلی نیست ؟

  ahmad

  اگر لطف کنید ممنون میشم من مجدد ویندوز نصب کردم تنظیمات بهم خورده است با تشکر

  محمد محمدی

  سلام میشه لطف کنید و برای راه اندازی بی سیم در ویندوز XP SP2 هم توضیح دهید مرسی

   حسین جاهدی

   سلام
   اگر مشکلی نداره براتان ایمیل می کنم 🙂

  مریم

  تنظیمات و ملزومات برای نصب مودم وایرلس در ویندوز ایکس پی چیست؟ مرسی

   مرتضی اعلم الهدی

   سلام
   نصب مودم یا کارت شبکه وایرلس؟!
   جهت نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ایکس پی به درایور آن سخت افزار نیاز دارید که در صورت نداشتن دیسک نرم افزار می توانید از سایت شرکت سازنده دانلود کنید.و پس از نصب با تجربه ای که بنده دارم دیگر مراحل به صورت خودکار انجام می شود.
   امیدوارم منظور شما سرکار خانم کارت شبکه وایرلس بوده باشد نه مودم وایرلس همچنین توضیحات مختصر بنده مورد استفاده تون قرار گرفته باشد
   موفق باشید

  رها

  سلام تنظیمات وایرلس از سیستم من پاک شده باید چه جوری نصب کنم؟

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   شما ابتدا دیسک مربوط به کارت وایرلس خود را بذارید و نرم افزار را نصب نمائید و در صورت نداشتن نرم افزار از سایت شرکت سازنده دانلود نمائید. همچنین میتوانید از DriverPack Solution که مجموعه درایور های سخت افزار هاست استفاده نمائید و در هنگام نصب کار خاصی نبایستی انجام دهید و بعد از نصب درایور از آموزش بالا استفاده نمائید

   موفق باشید

  نیکی

  سلام.من نمیتونم از طریق گوشی یا لپ تاپ به adsl متصل شم.وقتی پرس و جو کردم گفتن که تنظیمات وایرلس شما غیر فعاله!حالا میشه توضیح بدین چطوری میتونم فعال کنم؟؟ممنون میشم از رهنماییتون.میشه خواهش کنم به ایمیلم ارسال کنید.بازم ممنون

  ایمان

  سلام.ممنون.اگه امکان داره در مورد تنظیمات وایرلس ویندوز XP در لب تاب توضیح میدین.هر کاری میکنم پیدا نمیکنه مودمو

  شیوا

  با عرض سلام.ممنون از مطلب خوبتون. میشه تنظیمات وایر لس برای ویندوز xp رو هم برای من ارسال کنید.

   مرتضی اعلم الهدی

   جناب

   شاید شما اصلا نرم افزار مربوط کارت شبکه وایرلستون نصب نکردید یا این قطعهبه سیستمتون اتصالی نداره.

  سامان

  مشکل اینجاست که من اصلا وقتی توی Network and Sharing center میرم گزینه Manage Wireless Network رو نمیبینم یعنی اصن وجود نداره!!..چراا؟؟؟؟؟

  محمد

  سلام با تشکر لطفا تنظیمات وایرلس در ویندوز xp را برایم ارسال کنید

  ممنون میشم

  مهدی

  ممنون از اینکه برای انجام کارهای کامپیوتری به ساده ترین شیوه کاربر را کمک می کنید

  behzad

  با سلام لطفا در مورد نصب وایرلس و راه اندازی در لپ تاپ دل ۶۳۰ را توضیح دهید

  متشکرم سال خوبی داشته باشید

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   اگر سی دی درایور لپ تاپ ندارید میتوانید از سایت خود شرکت dell دانلود کنید و نصب کنید.و در نصب آن تنظیمات خاصی نبایستی انجام بدید. و بصورت خودکار کانکت می شود

   موفق باشید

  **********************مهم********************************************مهم*******************************************مهم********************************************مهم**********************با سلام و وقت بخیر دوستان مشکلی دارم هیشکی از پسش بر نمیاد تو رو خدا هرکی بلده کمک کنه ما یک آنتن وای فای داریم که بون نیاز به خط هستش برا محلمون وصل کردن برای وصل شدن با کامپیوتر یه مودم tplink خریدم و یک broad band conection ساختم و یوزرو پسمو وارد میکنم و باهاش به اینترنت وصل میشم اما وقتی میخوام با گوشی اندرویدی خود به آنتن وای فای وصل بشم وای فای گوشیم آنتن رو پیدا میکنه اما به اینترنت وصل نمیشه یعنی قسمتی که بشه یوزر پس اینترنتم رو وارد کنم وجود نداره فقط نام وای فای هستش حالا میخوام بدونم مشکل چیه برا استفاده نرم افزارهای اشتراک وای فای نصب کردم اما اینطوری همش باید سیستمم روشن باشه که با گوشی از وای فای سیستمم استفاده کنم تورو خدا کمک کنید

  **********************مهم********************************************مهم*******************************************مهم********************************************مهم**********************

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   جناب شما مودمتون رو به صورت اتوکانکت یا به اطلاحی ppoe کانفیگ کنید که خودکار کانکت شود بعد این مشکل شما حل می شود و بدون کانکشن و حتی با موبایل بصورت راحت می توانیدکانکت شوید و از اینترنت خود لذت ببرید (:

  ahmad

  لطفا تنظیمات ویندوز xp رو نیز توضیح بدید

  احمد

  سلام

  یه مودم تی پی لینک خریدم می خواهم برای لب تاب نصبش کنم ولی از راه admin وارد می شوم ولی هر کار که می کنم اسم وای فا پیدا می شه ولی وقتی که رمز رو وارد می کنم می نویسه که رمز اشتباه است لطفا کمکم کنید ممنون

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   تو قسمت network and shiring center دست چپ manage wirelless network باید داشته باشید اگر ذهن بنده اشتباه نکرده باشد به آن قسمت بروید و روی اسم وای فای خود کلیک کرده و گزینه remove را بزنید بعد از اول سرچ کنید نام وایرلس را و پسورد بزنید و راحت کانکت شوید.

   موفق باشید

  behrouz

  سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون من از مودم planet استفاده می کنم با لپتاپ به مودم کانکت میشم اما بعد چند دقیقه خود به خود دیسکانکت میشه مشکل چیه؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

  مرضیه

  سلام خدمت شما

  من میخواستم اینترنت وایرلس برای خونه بگیرم

  چند تا سوال داشتم وعجله هم دارم

  اینترنت وایرلس سرعتش خوب هست

  میشه تلوزیون آنلاین تماشا کرد وآیا هزینه بر هست

  یه شرکت خوب شیراز میخواستم

  میشه آنتن وایرلس پشت پنجره داخل اتاق گذاشت

  میشه روش نصب راه اندازی آنتن وایرلس به من آموزش بدید

  میخوام خودم نصبش کنم

  ممنون منتظر پاسختون هستم

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   سرکار خانم شرکت های متفاوتی هستند که اینترنت ارائه میکنند ولی از نظر سرعتی آسیا تک و شاتل برند های خوبی هستند جهت راهنمایی بیشتر به مرکز فروششان مراجعه کنید بهتر است.

   اینترنت وایرلس همان اینترنت خانگی هست ولی سخت افزار اشتراک گذاری اینترنت که همان مودم باشد وایرلس است که اینترنت را به صورت وایرلس به اشتراک میگذاره. که امیدوارم منظورتون همین بوده باشه و این وایرلس را با وایمکس اشتباه نگرفته باشید.

   تلویزیون آنلاین دیدن بر میگرده به سرعت اینترنت شما که در هنگام خرید باید از سرعت بالایی خریداری کنید که دچار اذیت در هنگام نمایش نشوید همچنین تمامی ارسال و دریافت ها محسابه و کسر میشه از حساب اینترنتون که مشمول هزینه است.

   موفق باشید

   اگر منظورتون مودم وایرلس باشه از آنتن که سرکار خانم تمامی مودم ها با انت ارائه می شود نیاز به نصب نیست.

  جواد

  با سلام

  ممنون از مطلب مفیدتون

  لطفا تنظیمات وایرلس در ویندوز xp را برایم ارسال کنید

  با احترام

  reza

  bebahshid font farsi nadarm ba salam lotfan rahnamiy konyd vayles ke vasl misham moratab gahtey vasliy daram

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   جناب اگر در مورد قطعی خود بیشتر توضیح بدهید ممنون میشم.

   وقتی قطع می شوید آیا سیگنال ارتباطی ضعیف می شود و قطع می شود ؟! یا اینکه سیگنال مثل قبل است ولی هیچ صفحه ای باز نمی کنید ؟!

   ممنون میشم بیشتردر مورد مشکل خود توضیح دهید تا راهنمایی بهتری صورت گیرد.

  مسعود

  فقط تشکر

  reza

  با تشکر از مطالب مفید دمتون گرم اقای جاهدی بی منت و مزد جواب اونایی که مشکل دارن رو میدی افرین اجرت با خدا

  من یه سئوال داشتم من تو خونه با مودم رادیویی که بالا پشت بام نصب میشه به اینترنت وصل میشوم از طریق یه device – tp link که تو یکی از جاهای pci تو کیس قرار گرفته و یه کابل که از بالا میاد و مستقیم میخوره به یه ادابتور از اونم میره به پشت کیس میخوره همون جایی که رو tp linke هست وقتی میخام حجم یا اشتراکمو تمدید کنم ظاهران اون شرکت اینترنتی میگه شما وایرلس داری ولی احساس میکنم این وایرلس با وایرلس های wifi متفاوته و هنوز تفاوتشو نمیدونم بهرحال سئوال داشتم که ایا با تبلت که اندروید داره و فقط با wifi به اینترنت متصل میشه و جای هیچ کابلی نداره میشود به این اینترنت کابلی من با همین رادیو مودم وصل شد یا اینجوری بگم ایا میتونم اینترنت کابلیمو از طریق pc با این تبلت به اشتراک بزارم اگر میشه محبت بفرمایید راهنماییم کنید درضمن ویندوزم xp البته یه چیزایی راجع به روتر شنیدم نمیدونم ربطی به سئوالم داره یا نه بازم ممنون و سپاسگزارم

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   جناب شما انگار از طریق وایرلس های رادیویی اینترنت می گیرین و طریقه اتصال شما با مشترکینی که از طریق خطوط مسی ثبت نام اینترنت انجام میدهند و به اینترنت وصل می شوند فرق داره . به هرحال شما می توانید با داشتن یک روتر وایرلس و اتصال به سیستم خود ، اینترنتی که از طریق دستگاه رادیویی دریافت می شود و مستقیم به سیستم شما وصل هست را شیر کرده و این امکان ر ا فراهم سازید تا دیگر دستگاه ها از این اینترنت استفاده کنند.

  سلام.من وایرلس دارم .لب تاب من ویندوز ۷ داره.خاهشا تنظیمات اینترنتش رو ارسال کنید.در ضمن در مرحله اخر تنظیمات از من یوز و پسورد میخواد ولی ندارم چیکار باید کنم

   حسین جاهدی

   سلام، فایل پایین مطلب مشکلتون رو حل می کنه

   اگر باز هم سوال داشتید بپرسید.

  bahram

  سلام من ویندوز xp دارم .

  می خوام به مودم وایمکس وصل بشم باید چکار کنم . مرسی

   حسین جاهدی

   سلام
   یک فایل در انتهای مطلب برای دانلود قرار گرفته است از اون استفاده کنید برای مشکل تان

  امیر

  با سلام

  من اینترنت adsl دارم و مودمم وای فای نیست میخوام که با کامپیوتر وای فای کنم یه usb RALINK-802.11N WLAN

  گرفتم درایو یو اس بی رو نصب کردم و همه چی خوب پیش رفت با نصب برنامه Connectify Hotspot تونستم شیر کنم ولی تو همین برنامه وای فای شرینگ تیک زرد میزنه یعنی وصل نیست . حتی با لپ تاپ سرچ کردم وای فای مودم رو شناخت ولی یه تیک تعجب زرد رنگ کنار کانکشن وصل بود . خواهشا راهنمایی کنید که مشکل کجاست و چه تنظیماتی باید انجام بدم

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   شما اگر از شیر کردن اینترنت خود با نرم افزار هات اسپات اطمینان خاطر دارید در دیگر سیستم هایی که از طریق وایرلس کانکت شدند ای پی ها را به صورت دستی وارد کنید و getway و dns ها را در کارت شبکه خود ست کنید مشکل بر طرف می شود.

  امیر

  حتی وای فای اطرافمو تو کامپیوتر پیدا میکنم ولی سیگنال ندارن

  هاشمی

  سلام بسیار ممنونم از شما با راهنماییتان مشکلم حل شد مرسی

  فریبا

  سلام من از طریق مدم با PC به اینترنت وصل میشم اما لپ تاب و گوشی ام مدم را می شناسند ولی به اینترنت وصل نمی شوند

  بررسی کردم در pc اصلا گزینه ای به نام وایرلس وجود ندارد چطور می توانم وایرلس وتنظیمات وایرلس pc را فعال کنم که گوشی و لپتاب هم به اینترنت از طریق مدم وصل شوند؟ لطفا به ایمیل من ارسال نمایید متشکرم

  abozar

  سلام

  اگر بخواهیم یک میکروتیک در شبکه خود قرار دهیم و تنظیمات را طوری انجام دهیم که کاربرانی که در شبکه قرار دارند اینترنت دریافت کنند و هم چنین به کاربران مدیریت اینترنت را هم اعمال کنیم توسط میکروتیک با وجود مدم که به صورت pppoeتنظیم است ،به چه صورت و چه تنظیماتی را باید برای این دو انجام دهیم.

  لطفا تنظیمات مدم مربوط به planet را در این سناریو اگر میخواهید زحمت بکشید بفرستید اعمال کنید

   مرتضی اعلم الهدی

   دوست عزیز شما با توجه به داشتن میکروتیک به اینگونه ای که میگم ساده تر می توانید مشکل را بر طرف کنید!

   یک اینکه مودم برروی بریج گذاشته شود و در میکروتیک کانفیگ نمائید و میکروتیک را اینترنت دار کنید! و بعد کانفیگ ppoe را برروی میکروتیک ست نمائید!

   یا اینکه کلا بیاین به جای ppoe هات اسپات برروی میکروتیک کانفیگ کنید

   و برای محدودیت و … در هردو مورد بالا یوزرمنیجر برروی میکروتیک فعال نمائید و محدودیت های مد نظرتون در باب هر یوزر تعریف کنید

  afshin

  سلام.من یه مودم پلانت۴۴۰۱ adwدارم که تنظیمش میکنم وبا لب تاب بصورت wifiوصل میشم.ولی دستگاه وموبایل دیگه ای بهش وصل نمیشه.موبایل مودم وپیدامیکنه.به ظاهروصل میشه ولی هیچ صفحه ای روبازنمیکنه.دراصل به اینترنت دسترسی نداره.مودم فقط به یک لب تاب وصل میشه.همون لب تابی که مودمو باهاش تنظیم میکنم.درضمن بستر مودم رو هم روی pppتنظیم میکنو.سرویس adsl هم ازمخابرات گرفتم.آدری ipهم روی اتومات گذاشتم.نمیدونم چرافقط یک دستگاه مجاز به استفاده از اینترنت هست.لطفا راهنمایی بفرمایید

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   خدمت شما عرض کنم اگر موبایل شما به وای فای متصل میشود و در استاتوس موبایلتان انتن موبایل قابل مشاهده است و اینترنت ندارید ترجیحا برروی گوشی ای پی و دی ان اس ها به صورت دستی ست نمائید و از حالت dhcp خارج نمائید و علت این مشکل اکثرا بخاطر این است مودم شما نمی تواند ای پی صحیح به دستگاه های متصل بدهد که با انجام این کار بصورت دستی مشکل حل می شود.

  حميد محمدي

  با سلام : در صورت امکان نصب روی ویندوز ۸ را هم عنایت فرمایید سپاسگزارم ………. با تشکر

  معصومه

  با سلام

  لطفا تنظیمات وایرلس در ویندوز XP رو برام میل کنید یا اموزش رو در سایت قرار دهید.خیلی برام مهمه ممنون

  کمک لطفا..

  سلام خسته نباشید

  من مودم دیلینک دارم

  چند روزی میشه که با لپتاپ و موبایلم نمیتونم وای فای مودمم رو پیدا کنم ، درصورتی که می تونم وای فای همسایه ها رو ببینم …!!

  با لپتاپ و گوشی های دیگه که امتحان می کنم مشکلی ندارن و وای فای خونمونو پیدا می کنن.

  مطمینم مشکل از گوشی و لپتاپم نیست همه راه هایی ک مربوط به این دوتا میشه رو امتحان کردم

  مشکل از مودمه ولی نمیدونم چیکارباید بکنم

  ممنون

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   دوست عزیز با تغییر channel وایرلس مودم احتمال زیاد این مشکل بر طرف میشود تست نمائید و نتیجه را ذکر کنید تا راهنمایی بعدی خدمتتون عرض شود

   ترجیحا از channel ها ۲ تا ۶ استفاده و تست نمائید

  موسوی

  با سلام . لطفا تنظیمات برای xp را برای من هم ارسال فرمائید. با تشکر

  آرتميس

  سلام من لپ تاپ دل دارم که ویندوز ایکس پی روش نصبه ولی چراغ وایرلس خاموشه میگن باید درایور رو به صورت دستی نصب کنی بازم نشد چه کار باید کنم؟/////////////

  پویا

  راهنمای تنظیمات REALTEK USB WIRELESS LAN UTILITY

  راهنمای ap میخوام با تشکر

  صالحه

  سلام . ما تو خونمون اینترنت به وسیله مودم بی سیم فعاله و لپ تاپ وچند گوشی از اون استفاده می کنند اما نمی دانم جگونه کامپیوترم که دارای ویندوز xp می باشد را چگونه تنظیم کنم که به اینترنت متصل شود . ممنون میشم اگه هرچه سریعتر راهنمایم کنید

  مریم دلاوری

  سلام . همیشه با لپ تاپ به اینترنت کانکت میشم ولی میخوام از کامپیوتر (pc )استفاده کنم . ولی نمیشه . گفتن باید با کابل کامپیوترو به مودم وصل کنم ولی باید یه تغییراتی هم تو ویندوز ایجاد کنم . میشه کمکم کنید واسم ایمیل کنید.

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   برای متصل شدن با کامپیوتر بدلیل عدم وجود کارت شبکه وایرلس شما می بایستی با کابل کانکت شوید! در خصوص اینکه باید تغییراتی اعمال گردد شاید منظورشان ست کردن ای پی و دی ان اس هست که در بخش مدیر شبکه خود باشید همین سایت آموزشی در این باب ارائه شده است و می توانید استفاده کنید. در صورت اینکه مشکل بر طرف نشد به صورت واضح مشکل خود را بیان کنید تا مشکلتان مرتفع گردد.

  برهانی نژاد

  سلام.من باتلفن همراه میتونم از اینترنت وایرلسم استفاده کنم ولی سیستم خونه مون یک هفته س وصل نمیشه.یعنی قبلا وصل بوده.بنظرتون مشکل از کجامیتونه باشه؟ممنون

  مرتضی اعلم الهدی

  با سلام

  در هنگام اتصال به وایرلس چه پیغامی در یافت می کنید ؟!

  اگر وایرلس کانکت میشه و صفحه ای باز نمیکنه از طریق CMD پینگ سایت یاهو و ای پی مودمتان را بگیرید و اطلاعات را ذکر کنید

  علی

  سلام با تشکر از زحمات شما – در صفحه Network and Sharing center *گزینه Manage Wireless Network را ندارد باید چکار کنم

   مرتضی اعلم الهدی

   سلام

   در اول ویندوز خود را ذکر کنید ؟!

   بعضی از ویندوزها بدور از manage گزینه forget در بخش کانکت شدن دارند

  h

  سلام.من یه کانکشن برای وایرلس درست کردم ولی وقتی details رونگاه میکنم device type:pppoE هستش ولی من میخوام vpn باشه،باید چیکارکنم؟لطفا راهنماییم کنید.خیلی ممنون

   مرتضی اعلم الهدی

   سلام
   اگر درست متوجه منظورتون شده باشم میتوانید در هنگام ساخت کانکشن گزینه vpn انتخاب کنید و گزینه های brodband و … انتخاب نکنید!

  علی

  ممنون

  افی

  درود…

  واقعن مرسی؛ پسوردمو تغییر دادم جز با کابل نمی تونستم بی سیمی وصل شم؛ مشکلی که هیج جا نتونستن برام درستش کنن، این جا درست شد؛ مطمئن باش این جوری که مشکل مردمو حل می کنی دعای خیرشون بانی می شه که شمام تویه کارای دیگتون مشکلتون گره ش باز بشه؛ خدا پاداش خیرتون بده، ایشالا…

  بازم ممنون

  افی

  با اجازتون و اگه زیاده خواهی منو نرسونه یه مشکل دیگه هم دارم که وقتی تویه کادر یا ورد تایپ می کنم، جهت نما از دنباله تایپ خارج می شه و میاد وسطای تایپ و بین تایپ شده های قبلش تایپ می شه!؛ اگه تنظیمات خاصی هستش ممنون می شم راهنمایی کنین؛ ماوسمم تغییر دادم، اما باز مشکلم حل نشد؛ زود به زود اون جور می شه و حسابی وقت گیر و رو اعصابه؛ همین الانشم تا این جای تایپ هفت بار این ریختی شد؛ اینم بگم که شاید ربط داشته باشه یا نه!، سیستمم لب تابه و ویندوز۷

  صادق

  با سلام و شب بخیر

  دوست عزیز تنظیمات مودم من مشکلی نداردو با گوشی و لب تابهای دیگر میتوانم به اینترنت وصل شوم اما با لب تاپی که سیستم عامل آن ویندوز۸ میباشد با اینکه پسورد وایرلس را هم درست وارد میکنم نمیتوانم کانکت شوم و خطای اشتباه بودن پسورد میدهد لطفا بنده را راهنمایی کنید.سپاسگزارم

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام
   شما هنگام زدن پسورد احتمالا زیر کادر پسورد گزینه security key یا .. می اید که در اول روی آن کلید میکنید بعد مجدد ی کادر جهت نمایش می اورد و رمز خود را وارد میکنید تا کانکت شوید.
   ممنون میشم نتیجه را اعلام کنید
   سربلند باشید

  میثم

  با سلام،من از طریق گوشی میتونم به وایرلس خونه وصل شم اما با همون یوز و پس اجازه اتصال به اینترنت از طریق لپ تاپ رو به من نمیده و خطایی مبنی بر اشتباه بودن پسورد میده.اگه کمکم کنید ممنون میشم .ممنون میشم کمکم کنید

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام
   دقیقا چه پیغامی به شما میدهد ؟ و ویندوز شما چی هست ؟!

  مریم

  تنظیمات وایرلس برای ویندوز xp را توضیح دهید

  mehrab

  با سلام من مودم ADSLسیم دار دارم.بعد الان میخام مودم بیسیم بگیرم باید تنظیماته خاصیو انجام بدم؟؟؟

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   بله باید مجدد کانفیگ های مورد نیاز مودم خریداری شده انجام شود

  mohammad

  سلام خاستم بگم این که گفتید برای تمامی کامپیوتر هاست یا فقط لب تاپ

  محمدعلی

  سلام،من یک usb ,وای فای داردارم که میخوام ازش به عنوان وای فای استفاده کنم . چیزی که روش نوشته اینه : ۸۰۲٫۱۱ n

  اما نمیدونم باید چیکار کنم.اگه ممکنه کمکم کنید.لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.

   مرتضی اعلم الهدی

   ساده ترین کار این است کارت را به سیستم خودتون متصل نمائید و نرم افزار ان را نصب کنید و استفاده کنید

  mehraneh

  سلام من روی لپ تابم قسمت آنتن وقتی که اینترنتم قطع بود یک لینک دیگه باز بود با پیغام information sent over this network might be visible to other

  بعد من اون رو کانکت کردم (اینترنتم کاملا خاموشه) یه چیغامی اومد که اون رو نخوندم . میخوام بدونم با توجه به معنی این پیغام که (ارسال اطلاعات به شبکه دیگری میباشد) اون شخص از این طریق ممکنه اطلاعات سیستم من رو کپی کرده باشه؟ لطفا ج بدید.

   مرتضی اعلم الهدی

   دوست عزیز ممنون میشم پیغام بعدی رو کامل ذکر کنید

   و اینکه بنده بصورت کامل متوجه نشدم که اینترنت قطع و اتصال به شبکه!

   اتصال از طریق وای فای با چه شبکه ای انجام دادید؟

  فاضل

  باسلام وخسته نباشید

  انصافاخیلی به دردم خورد کارم راه افتاد خدا عوضتون بده

  فقط یه سوال

  الان که با یو اس بی wlan به اینترنت وصل شدم دیگه نمیتونم با کابل وصل شم

  لطفا یا اینجا یادر ایمیلم من رو راهنمایی کنید باتشکر

  سلام.من از مخابرات اینترنت گرفتم و یه مودم تی پی لینک دارم ولی چراغ سبز اینترنت روشن نمیشه ولی اینترنت دارم.یعنی مودمم تنظیم نیس.لطفا همین جا توضیح بدین مر۳۰

  بهنام

  بسیار عالی بود. از مطالب شما بسیار سود بردم و مشکل تنظیم ارتباط با اینترنت از طریق وایرلس حل شد. بسیار ممنونم. زنده باد، ساق اولون، یاشیاز، long live

  n

  تنظیمات وایرلس در ویندوز XP

  مجید ضیایی

  لطفا طریق نصب بلوتوث لپ تاپ acer رو توضیح بدین ممنون

   باید درایور بلوتوث لپ تاپ تون رو از سایت خود کمپانی acer دانلود کنید و سپس نصب کنید
   دقت کنید که درایور مخصوص لپ تاپ خود تون رو دانلود کنید.

  سلام؛خسته نباشید؛میشه منم راهنمایی کنیدممنون میشم؛من باگوشی نوکیاوپی سی سوئت بالپ تاپم ب اینترنت وصل میشم البته باچی پی آراس ایرانسل؛ولی خیلی کندهست؛یه راهنمای کنیدچطورمیتونم سرعت اینترنتم روبالاببرم؟البته ی راهنمایی کنیدکه فقط ب تلفن خانگی نیازنباشه ؛فقط باگوشی باشه؛هرچی برای اینکارکه سرعتوبالاببره میخادبگیدتامن بگیرم وازاین کندبودن وب راحت بشم؛توهمین صفحه جوابم بزاریدفعلأایمیل دسترسم نیس

   سلام
   اگر بخواهید سرعت اینترنت تون با گوشی افزایش پیدا کنه باید یا سیم کارت رایتل بگیرید یا ۳G ایرانیسل تون رو فعال کنید.

  رها

  سلام خسته نباشیدویندوزسیستممxp هستشمودنا مودم وایرلسمو شناسایی نمیکنه…اگه راهنماییم کنین ممنون میشم…با بلوتوث هم میشه مودمو پیدا کرد…دیگه کلافه شدم

  ال

  سلام تنظیمات وایرلس در ویندوز xp را برای من بفرستید

  Azeen

  سلام من سیستمم کارت شبکه وایرلس نداره بخوام نصبش کنم از این مدل usbرو چجوری باید استفاده کنم میشه راهنماییم کنید از سایت خوبتون واقعاممنونم اگه زحمتتون نیست به ایمیلم بفرستید

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام

   شما میتوانید با خرید کارت شبکه وایرلس نظیر برند tp-link مدل TL-WN723N را خریداری کنید که نصب آن بسیار ساده می باشد!

  شیما

  با سلام

  ممنون از مطلب مفیدتون

  لطفا تنظیمات وایرلس در ویندوز xp را برایم ارسال کنید

  علی

  خییلی ممنون

  سهیل

  لطفا ارسال فرمایید

  مهدی

  درود

  سپاس بابت مطلب مفیدتون

  مشکل من اینه که از وقتی از وسافرت اومدم، نمیتونم با کامپیوتر به وایرلس وصل شم ولی تبلت و موبایلها وصل میشوند

  اصلا اسم وایرلسم در ویندوز دیده نمیشه در صورتیکه وایرلسهای همسایه ها دیده میشه!!!

  جالب اینجاست که دو ویندوز هم دارم و در هردو این مشکل یکسان است!!!

  راهنمایی بفرمایید لطفا

   مرتضی اعلم الهدی

   سلام
   در باب مشکل شما میشه ابتدا با تغییر نام وایرلس بررسی کرد
   در صورت رفع نشدن در مودم با تغییر channel وایرلس و ریست سخت افزازی و … میتوان مشکل را بر طرف که به ازای هر ایتم بررسی خاص خودش باید انجام گردد

  rashin

  سلام .درایورهای نصب برای فعال کردن وایرلس لپ تابم رو از طریق اینترنت چطوری پیدا کنم و اینکه من و برادرم هر دو تا زمانی که می خوایم تو ساعات رایگان از اینترنت استفاده کنیم لپ تاپ برادرم وای فایوش فعاله و میتونه از اینترنت استفاده کنه اما من با لپ تابم تو ساعات رایگان نمی تونم چون لپ تابم وای فایو رو نمی شناسه اما همین که ساعت رایگان استفاده از اینترنت تمام میشه وای فایو رو میشناسه و من می تونم از اینترنت استفاده کنم . یه سوال دیگه هم اینه که رو سیستم لپ تاب برادرم تنظیمات مودم رو انجام دادیم و من دیگه سی دیمودم رو رو لپ تابم قرار ندادم تا تنظیمات رو انجام بدم . لپ تاب برادرم مدلش ایسوس و مال من ایسر هست و هر دو از ویندوز ۸٫۱ رو سیستمامون استفاده می کنیم . لطفا کمکم کنید . با تشکر

   مرتضی اعلم الهدی

   سلام
   اصلا ربطی به این مورد ک گفتید نداره جناب!
   در تایم رایگان وقتی اینترنت ندارید پینگ ای پی مودم و پینگ ۸٫۸٫۸٫۸ بگیرید و نتیحه را اعلام کنید

   اون سی دی اصلا نیاز نیست نصب کنید!
   چون مودم ها تحت پنل وب کانفیگ می شوند و وقتی از کابل lan و یا از طریق وایرلس وصل می شوید نیازی به نصب سی دی نیست!

  محمود

  سلام.من dell inspiron 3521 دارم.ویندوز آن را عوض کردم.windows 7 .ولی اصلا وایرلس را نمی شناسه.لطفا راهنمایی بفرمایید

   مرتضی اعلم الهدی

   سلام
   با all driver میتونید جهت نصب اقدام کنید. یا از سایت خود Dell نسبت به دانلوود درایو کارت شبکه خود اقدام فرمائید

  متین

  با سلام

  لپ تاب من سونی وایو که حدود۱۰سال سن دارد

  تازگی یکی ازدوستان وینودزxp2012 رابرایم نصب کرده است که متاسفانه هیچ وایرلسی را پیدا نمی کند!ممنون میشوم اگر کمکم نمائید

   مرتضی اعلم الهدی

   با سلام
   کارت وایرلس را در اول چک کنید ببینید صحیح نصب شده است یا خیر و در صورت امکان ورژن اصلی درایور را از سایت سونی دانلود کنید و در صورت وجود مشکل برروی مودم چک کنید که اول وایرلس فعال باشد و بعد با تغییر channel ها ببینید مشکل برطرف می شود یا خیر

  افشین

  سلام

  می خواستم با گوشی از اینترنت رایانه استفاده کنم .مودم من وایرلس نداره با کابل وصل میشه من یک شبکه وایرلس از نوع یو اس بی خریده ام حالا نمی دونم چطور تنظیمش کنم

  نوشته not connectedلطفا راهنمایی کنید