نقد و بررسی

آینده شغل برنامه نویسی چگونه است؟ و چگونه آن را تضمین کنیم؟

آینده شغل برنامه نویسی

آینده شغل برنامه نویسی به دلیل پیشرفت های گسترده در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد ساختار های متفاوت جهانی به دلیل تغییرات سبک زندگی مورد توجه می باشد. آینده شغل برنامه نویسی به علت گسترش بسیار سریع فضای مجازی در سراسر جهان، سایت ها و اپلیکیشن ها و هم چنین وبلاگ های متفاوت از جمله سایت های خبری یا آموزشی و بسیاری از سایت ها مورد بحث و بررسی است. اگر کمی با دقت به اطراف خود نگاه کنیم می بینیم که همه چیز به برنامه نویسی مرتبط می باشد برای مثال تمامی سایت ها یا برنامه های گوشی به نوعی مرتبط با رشته برنامه نویسی بوده و آینده شغل برنامه نویسی به علت گستردگی و دسترسی هر چه بیشتر افراد به فناوری و سیستم های کامپیوتری و موبایل مورد توجه همگان می باشد.

 آینده شغل برنامه نویسی بسیار روشن می باشد زیرا با زندگی ما گره خورده است و ما خواسته یا نا خواسته برنامه نویسی را استفاده می کنیم. اگر شما شخصی علاقمند به فضای مجازی و کامپیوتر هستید می توانید با انتخاب برنامه نویسی به استخدام شرکت های معتبر در بیایید یا به صورت شغل آزاد مشغول فعالیت باشید. البته ذکر این نکته اهمیت دارد همه این موارد در صورتی است که شما به شکل صحیح و عمیق برنامه نویسی را بفهمید و در این صورت است که آینده شغل برنامه نویسی برای شما بسیار شیرین و جذاب خواهد بود.

امروزه تقاضا برای انواع کامپیوتر های متفاوت با سیستم های گوناگون و پیشرفته و هم چنین گسترش نرم افزار های تخصصی در زمینه های مختلف آینده شغلی برنامه نویسی را تحت تاثیر قرار داده است. هم چنین لازم به ذکر است که ادارات مختلف دولتی و رسمی یا نهاد ها یا شرکت های خصوصی برای رسیدن به اهداف سازمانی خود برنامه نویسان حرفه ای را جذب می کنند و به صورت پروژه ای یا قراردادی پذیرش می کنند و همه این ها به نوعی موقعیت مناسب و ایده آل برای آینده شغل برنامه نویسی را بیش از پیش مطرح می سازد.

آینده شغل برنامه نویسی

آینده شغل برنامه نویسی بسیار روشن می باشد.

نکاتی درباره آینده شغل برنامه نویسی

اگر به صورت کلی و جهانی به شغل برنامه نویسی نگاه کنیم می بینیم که در کشورهایی مثل استرالیا و آمریکا میزان استخدام برنامه نویسان رشد چشمگیری داشته که در استرالیا چیزی حدود ۲۴ درصد و در کشور آمریکا از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ حدود ۸ درصد می باشد این در حالیست که متوسط رشد همه مشاغل در آمریکا حدود ۱۱ درصد می باشد و این نشانه برتری و اهمیت آینده شغل برنامه نویسی می باشد.

توصیه ما برای افرادی که می خواهند در این حوزه وارد شوند این است که حتما به صورت عمیق و صحیح و اصولی زبان خاصی از برنامه نویسی را یاد گرفته و پس از تسلط در یک زبان خاص مثل پی اچ پی، سی شارپ، جاوا و بسیاری از زبان های معتبر به صورت پایه ای مطالب را یاد گرفته و کار کنید تا به صورت تخصصی بتوانید فعالیت خود را گسترده کنید.

تصورات اشتباهی در مورد برنامه نویسی وجود دارد و افراد افکاری دارند که به شکل خلاصه بیان می کنیم: برای برنامه نویس شدن حتما نباید باهوش باشید وقتی شما انگیزه و شور و شوق لازم را دارید پس توان انجام آن را نیز دارید. هیچ گاه برای برنامه نویس شدن دیر نیست زیرا با کمی تمرین و مثبت  اندیشی و شرکت در دوره های مختلف و علاقمندی می توانید به سمت برنامه نویس شدن حرکت کنید.

برای برنامه نویس شدن نیازی به داشتن مدرک تحصیلی کامپیوتر یا درک ریاضیات به صورت قوی نیست، کافیست کمی حوصله به خرج دهید و به آینده شغل برنامه نویسی به صورت عمیق تمرکز کنید تا بتوانید هر روز با تجربه تر و موفق تر در زمینه برنامه نویسی باشید. تعداد کسب و کار های مرتبط با برنامه نویسی هر روز بیشتر می شود و تقاضا برای سیستم های متفاوت بیشتر می شود و همین امر گسترش برنامه نویسی را در پی دارد که نشانه مثبتی از آینده این شغل است.

برنامه نویسی

کاربردی بودن برنامه نویسی در زمینه های مختلف از مزایای آینده این شغل محسوب می شود.

 فعالیت در زمینه برنامه نویسی به پنج گروه تقسیم می شوند که عبارتند از: فناوری اطلاعات، تحلیل داده، هنرمندان و طراحان، مهندسان و دانشمندان. هم چنین در زمینه خارج از فناوری در بخش های اصلی مالی، تولید و سلامت نیز کد نویسی و برنامه نویسی بسیار کاربردی می باشد. همان طور که گفتیم گستره کاری و فعالیت در زمینه برنامه نویسی بسیار زیاد می باشد و رشد فناوری اطلاعات همراه و تسهیل کننده این امر بوده و آینده شغل برنامه نویسی را مورد تایید و تاکید قرار می دهد.

در صورتی که در انتخاب زبان برنامه نویسی دچار تردید هستید ما به شما مطالعه مطلب “بهترین زبان برنامه نویسی برای ساخت نرم افزار” پیشنهاد می کنیم.

آینده شغلی برنامه نویس چگونه تضمین می شود؟

اگر بخواهیم در مورد تضمین آینده شغلی برنامه نویسی صحبت کنیم می توانیم به ۵ نکته و ابزار مهم برای تضمین آن انتخاب کنیم که عبارتند از:

  • جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی مناسب برای حال و آینده.
  • اندروید سیستم عاملی که همگان از آن استفاده می کنند.
  • توجه به وب اپلیکیشن ها و آینده درخشان وب و اپلیکیشن ها.
  • محبوبیت بالای سیستم مدیریت محتوا وردپرس هم در ایران و هم در خارج.
  • کلان داده یا big data آینده تبلیغات و بازاریابی دیجیتال در امور کسب و کار شما.

  هر کدام از این ۵ منبع تضمین کننده آینده شغلی برنامه نویسی می باشند و به شکل بسیار خلاصه می توان به خاصیت آن ها اشاره کرد از جمله یادگیری و استفاده ساده و راحت از جاوا اسکریپت و کاربرد ساده آن تنها با داشتن یک مرورگر. محصولات تولیدی کاربردی مثل گوشی موبایل، تلفن ها، ساعت های هوشمند، لوازم خانگی، دوربین ها و بسیاری دیگر توسط سیستم عامل اندروید کار می کنند. اپلیکیشین ها امروزه در بسیاری موارد از جمله شبکه های اجتماعی فیس بوک،اینستاگرام، تلگرام، توییتر،جیمیل، اپ استور و بسیاری دیگر نشان از گستردگی هر روز برنامه نویسی و تضمین آینده این شغل است. بهترین و ساده ترین سیستم تولید محتوا ورد پرس می باشد که به دلیل رایگان بودن و متن باز بودن، استفاده آسان از آن، تعداد زیاد پوسته ها و عوامل دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و تضمینی برای آینده این شغل محسوب می شود.

برنامه نویسی

نتیجه گیری

در نهایت به مجموعه داده های بسیار عظیم و حجیم که در علوم متفاوت پزشکی، ارتباطات و فناوری، آمار، تشخیص رفتار های انسانی و الگو های متفاوت، مسائل علمی فیزیک و شیمی و بسیاری دیگر توسط برنامه نویسی طراحی و اجرا می شوند که مجموع همه این عوامل کاربرد گسترده و تضمین آینده شغلی برنامه نویسی را برای ما نشان می دهد.

گفتگو ها