اخبار

سرویس کورتانا مایکروسافت برندگان مسابقه یوروویژن را به درستی پیش‌بینی کرد

کورتانا سرویسی است که به کمک آن می‌توان موضوعات مختلفی را پیش‌بینی کرد. پیش‌تر این دستیار مجازی و هوش مصنوعی مایکروسافت موفق شده بود ۱۵ تیم از ۱۶ تیم مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ و نیز برنده سوپر جام را نیز به درستی انتخاب و پیش‌بینی نماید. حال تصور کنید اگر از این سرویس برای پیش بینی نتایج مسابقه بزرگی مثل یوروویژن استفاده شود و نتایج را به درستی پیش بینی کند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

برخی از کاربران تصمیم گرفتند از کورتانا برای پیش‌بینی برنده مسابقات یوروویژن استفاده کنند. طبق پیش‌بینی‌های کورتانا سوئد کشور برنده اعلام شد و در رده‌های بعدی روسیه، ایتالیا و استرالیا به عنوان برنده‌های بعدی انتخاب شدند. در این پیش‌بینی کورتانا علاوه بر برنده مسابقه، مقام‌های دوم و سوم را هم به درستی انتخاب کرده بود.

اگرچه پیش‌بینی کورتانا در خصوص مقام چهارم به واقعیت نپیوست و به جای استرالیا، بلژیک به مقام چهارم دست‌یافت و استرالیا پنجم شد اما پیش‌بینی این رتبه بسیار نزدیک به واقعیت بود و می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد و با اندکی اغماض آن را صحیح دانست.

ذکر این نکته نیز لازم است که پلت‌فرم کورتانا یک پلت‌فرم بسیار قدرتمند بوده و الگوریتم نهفته در پشت ماجرا توانسته است بسیار موفق عمل نماید.

با پیشرفت چشمگیر کورتانا، جای تعجب نخواهد بود اگر پس از این کورتانا برای شرط‌بندی مورد استفاده قرار گیرد.  اکنون می‌توان نگرانی الون ماسک و بیل گیتس را در خصوص ورود هوش مصنوعی به زندگی بشر را احساس نمود.

گفتگو ها
    ارژنگ

    من فکر میکنم کلک زدن یعنی تو برنامش دستکاری کردن که نتایج رو بگه با عقل جور در نمیآید که هوش مصنوعی اینقدر پیشرفت کرده باشه!

    پیرووووووز باشید..
    عاااااااالییییییی بوووووود.