تجارت الکترونیک

۵ نکته برای تاثیر گذار بودن در گوگل پلاس

تاثیر گذار بودن در گوگل پلاس

اجازه دهید به ساده‌ترین شکل ممکن برای شما توضیج بدهم، اگر هنوز گوگل پلاس را جدی نمی‌گیرید باید بدانید که در حال از دست دادن موقعیت‌های بزرگی هستید.

حرفم را باور نمی‌کنید؟ بسیار خوب، پس بهتر است شرح بدهم که چرا باید از همین امروز با دید متفاوتی به گوگل پلاس بنگرید. بی انصافی است اگر نخواهیم باور کنیم که گوگل پلاس شبکه اجتماعی مهمی است. تحقیقات حاکی از آن است که این شبکه اجتماعی در زمینه اشتراک گذاری‌های اجتماعی به سرعت در حال پیشی گرفتن از فیسبوک است. گوگل پلاس روی دیگر سرویس‌های گوگل از جمله موتور جست‌وجوی آن هم تاثیر مستقیم دارد.

علاوه بر تمام این موارد، کسانی که از گوگل پلاس به طور مداوم استفاده می‌کنند این امکان را دارند که با افراد جدیدی آشنا شوند که همگی در زمینه‌های مختلف تخصص دارند و روی پست‌های یکدیگر کامنت می‌گذارند یا پست‌های دیگران را به اشتراک می‌گذارند و در کل با هم تعامل دارند که این تعامل هم روی برندینگ شخصی شما تاثیر مثبتی می‌گذارد و هم روی برندینگ کاری‌تان.

اگر عضو گوگل پلاس باشید به احتمال قریب به یقین الان در این فکر هستید که برای تاثیر گذار بودن در گوگل پلاس چه اقداماتی را باید انجام دهید. بعد از اینکه با محیط گوگل پلاس آشنا شدید می‌توانید از راه‌کارهای زیر کمک بگیرید تا بتوانید خود را به جمع تاثیر گذارترین‌های گوگل پلاس اضافه کنید.

۱- جامعه خود را پیدا کنید

هر شبکه اجتماعی که به تازگی در آن پا می‌گذارید به نظرتان ساکت و سوت و کور می‌رسد. با اینکه گوگل پلاس در مجموع پلتفرمی نیست که بتوانید تمام اعضای خانواده و دوستان قدیمی و جدید خود را در آن گردهم بیاورید، ولی جای بسیار خوبی است برای آشنا شدن با افراد جدیدی که علایق و سلایق مشترکی با شما دارند.

Fraser Cain، کسی که عاشق علم هوا و فضا است و وبلاگ محبوب Universe Today را راه اندازی کرده و تا به حال بیش از ۸۰ هزار دنبال کننده در گوگل پلاس برای خودش به دست آورده می‌گوید:

برای اینکه در گوگل پلاس بتوانید استریم خود را از بحث‌ها و پست‌های مورد علاقه‌تان پر کنید به کوشش بسیار کمی نیاز دارید. اولین قدم‌تان این است که کسانی که دوست دارید نظرات‌شان را بخوانید و بدانید را دنبال کنید، سپس بعد از مدتی خودتان افراد مناسب برای دنبال کردن را پیدا می‌کنید.

۲- هسته موضوع مورد بحث‌تان باشید

از آنجایی که هیچ جادویی وجود ندارد تا به کمک آن بتوانید دنبال کننده‌های خود در گوگل پلاس را چند برابر کنید، باید خودتان هم سعی کنید تا در زمینه مورد بحث خودتان کاربر فعالی باشید، حال این موضوع مورد بحث هر چیزی می‌تواند باشد. سعی کنید کسانی را دنبال کنید که موضوع مطالب‌شان در گوگل پلاس با موضوع مطالب شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد و بعد مسلما تا جایی که می‌توانید با آنها تعامل داشته باشید. وقتی افراد مناسب را دنبال کنید و کامنت‌های مناسبی برای این افراد پست کنید حتما شگفت زده می‌شوید که چقدر زود همه شما را دنبال خواهند کرد.

مقاله مرتبط: ۱۰ نکته برای تاثیرگذار بودن در توییتر

اگر به خوبی با افراد صحیح تعامل داشته باشید، آنها هم کم کم شما را به دوستان خود پیشنهاد می‌دهند و در عرض مدت کوتاهی تعداد دنبال کننده‌های شما در گوگل پلاس زیاد می‌شود. یادتان باشد که در کامیونیتی‌های مرتبط هم عضو شوید چون در این اجتماعات می‌توانید افراد هم سلیقه فراوانی را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید تا در نهایت میزان دنبال کننده‌های خود را افزایش دهید.

۳- کاری کنید که به راحتی شناخته شوید

می‌دانم، می‌دانم. این موضوع کاملا برای همه روشن و واضح است ولی خیلی از افراد هستند که همین موضوع به این مهمی را نادیده می‌گیرند. این خیلی مهم است که چند دقیقه وقت صرف کنید و پروفایل گوگل پلاس خود را به طور کامل پر کنید. باید کاری کنید که هر کس با مراجعه به پروفایل شما در گوگل پلاس بتواند دقیقا بداند که شما چه کسی هستید، به چه موضوعاتی علاقه دارید و تا به حال چه کارهایی انجام دادید که به خاطرشان به خودتان افتخار می‌کنید.

یک هویت واحد و یکسان در بین تمام شبکه‌های اجتماعی هم می‌تواند خیلی به دردتان بخورد، البته اگر در بقیه شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر به تعداد دنبال کننده‌های قابل توجهی دست یافته باشید.

۴- محتوای مناسب به اشتراک بگذارید

تاثیر گذار بودن در گوگل پلاس

وقتی دارید در گوگل پلاس عضو می‌شوید باید از خودتان بپرسید که هدف‌تان از عضویت در گوگل پلاس چیست؟ آیا قرار است از پروفایل‌تان در گوگل پلاس به صورت حرفه‌ای استفاده کنید یا شخصی؟ اگر قرار است پروفایل‌تان با حرفه‌تان در ارتباط باشد پس بهتر است فقط پست‌هایی را به اشتراک بگذارید که به کارتان مربوط باشد. هر چه متمرکزتر عمل کنید زودتر تاثیر گذار می‌شوید. پست‌هایی که در گوگل پلاس به اشتراک می‌گذارید باید برای کسانی که شما را دنبال می‌کنند جالب و مرتبط باشند.

مقاله مرتبط: ۱۰ نکته برای تاثیرگذار بودن در فیسبوک

این حرف به هیچ وجه به این معنا نیست که لازم است خیلی خشک و بی روح باشید یا فقط به یک سبک پست منتشر کنید. گاهی می‌توانید از پشت صحنه یک روز کاری خود پستی بنویسید، یا یک عکس خنده دار در مورد کارتان به اشتراک بگذارید. چنین است که می‌توانید به دنبال کننده‌های خود نشان دهید که شما هم مثل خودشان یک انسان واقعی هستید نه یک ماشین که برنامه ریزی شده تا پست‌هایی در مورد یک موضوع خاص منتشر کند. کمی هم از قوه تخیل و خلاقیت خود استفاده کنید و به خاطر بسپارید که بیش از حد به خودتان نپردازید و دیگران را هم ببینید.

۵- از تکنولوژی بهره‌مند شوید

آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین نکته این است که باید از تمام تکنولوژی‌هایی که گوگل پلاس در اختیار شما قرار داده بهره‌مند شوید. مثلا ویژگی Hangouts گوگل پلاس برای کسانی که به دنبال گسترش روابط خود در این شبکه اجتماعی هستند یکی از بهترین ویژگی‌ها و امکانات این پلتفرم محسوب می‌شود.

گوگل Hangouts  این امکان را به شما می‌دهد که به صورت تک به تک یا گروهی با دیگران مکالمه صوتی یا تصویری داشته باشید و بعد اگر خواستید، این مکالمه صوتی یا تصویری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

حالا که اصول اولیه تاثیر گذار بودن در گوگل پلاس را دانستید، نوبت شماست که دست به کار شوید. در کامنت‌ها ما را از تجربیات خود در استفاده از پلتفرم گوگل پلاس باخبر کنید و بگویید این نکات آیا برای شما مفید بود یا نه.  خوشحال می‌شویم بدانیم چه متدها و راه‌کارهایی در استفاده از گوگل پلاس برای شما مفید واقع شده است.

گفتگو ها

  مطلب مفیدی بود

  ممنون

  درود بهراد عزیز. به نظر من هرچی بیشتر فعالان اینترنت روی گوگل پلاس تمرکز کنن بیشتر نتیجه می گیرن

  ممنون از سایت و آموزش های عالیتون

  نمیدونم امکانش هست هانگو رو به گوگل پلاس وصل کرد یا نه ولی بصورت خالی به نظر من از اهمیت زیادی برخوردار نیست ولی ما بقی تاثیر گذارند

  با تشکر کاغذ دیواری

  فعلا که دسترسی ملت درست و حسابی نیستش بهش

  ممنون از مقاله خوبتان

  مطلب مفیدی بود استفاده کردیم .تشکر

  ممنون از مطلب آموزندتون

  دقیقا ، خیلی عالی بود ممنون از مطلبتون

  سلام ممنون به نکات خوبی اشاره کردید منتظر مطالب جدید شما در سایت هستم

  بسیار عاااالی . . . خسته نباشید .

  بسیار سپاس گذارم…
  سایت فوق العاده ای دارید.

  بی نظیر است. ممنون برای به اشتراک گذاری. موفق باشید

  موفق باشید.
  سپاس فراوان.

  بسیار سپاس گذارم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید.

  محتوای مفیدی است
  امیدوارم در این راه موفقیت های بیشتری کسب کنید

  محتوای مفیدی است
  امیدوارم در این راه موفقیت های بیشتری کسب کنید

  رمز موفقیت محتوای مناسب هست
  ممنونم

  واقعا وب سایت مفیدی دارید ، ممنون از پست خوبتون

  عالی بود. مطلب مفید و جامعی بود.

  ادامه با تمام انرژی خود را در سایت خود را
  تشکر

  با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید

  مقالات ارائه شده در سایت بسیار مفید و جالب بود و آموزش ها هم عالی بود
  تشکر

  درود بهراد عزیز. به نظر من هرچی بیشتر فعالان اینترنت روی گوگل پلاس تمرکز کنن بیشتر نتیجه می گیرن

  سایت خوبی دارین ممنونم

  مطالبتون بسیار خوبه موفق باشید

  مطلب جالبی بود

  اطلاعات بسیار مفیدی بود ممنون از سایت خوبتون

  موضوع تکنولوژی خیلی مهمه و باید حتما مورد توجه قرار بگیرد

  ممنون بابت به اشتراک گذاری مطلب مفیدتون

  مطالب ارزنده ای بود

  بازسازی ساختمان

  ممنون بسیار عالی

  بازسازی آپارتمان

  سلام..ممنون از مطالب مفیدی که گذاشتین ..گوگل پلاس نمیدوستم انقد کاربر داره جالب بود ..
  سپاس

  مرسی از مطلب بسیار خوبی که به اشتراک گذاشتید

  مطلب خیلی عالی بود من در گوگل پلاس چند تا مطلب که مرتبط با حرفه ام هست به اشتراک گذاشتم اما اصلا دنبال نشده اند- نمی دونم چه طوری مطالبی رو منتشر کنم که دنبال بشه

  ممنونم از اشتراک این پست. مطلب خوبی بود.در مورد اینکه چه طور مطالبمون بیشترین دنبال کننده رو داشته باشه هم بی زحمت توضیح بدین.

  ممنون بابت اشتراک گذاری مطالب خوبتون

  سایت خوبی دارین ممنونم

  با سلام بسیار سایت خوب و زیبایی دارید

  سایت ساز کاریک

  فکر نکنم الان مثل قبل هنوز گوگل پلاس تاثیر داشته باشه

  خانه طراحان سام

  منم اوایل گوگل پلاس رو جدی نمیگرفتم ولی الان مطمئنم بسیار مفید واقع شده

  تابلوسازی اندیشه آفتاب

  ممنون از مطالب کاربردیتون راجع به شبکه اجتماعی گوگل پلاس. با راهنمایی سایت شما تونستم یک صفحه برای سایت تابلوسازی خودم بسازم خیلی ممنونم