آموزشسیستم عامل

آموزش رفع خطای the procedure entry point

the procedure entry point

پیغام خطای the procedure entry point از جمله پیغام های سیستمی است که در اثر موارد مختلف نظیر نصب ناقص ویندوز و یا ویروس بر روی سیستم فرد ظاهر خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را راجع به علل نمایش این خطا و روش های برطرف کردن آن برای شما خوانندگان عزیز و محترم بازگو کنیم؛ پس تا انتهای این آموزش با آی تی پورت همراه باشید.

علل نمایش پیغام the procedure entry point

پیغام خطای the procedure entry point به دلایل مشکلات بدافزاری متعددی نظیر نصب ناقص ویندوز، ویروس ها و کرم ها مخرب، کپی و جا به جا کردن فایل های داخل Windows به وقوع می پیوندد. همچنین اجرای برنامه هایی نظیر iTunes یا Minecraft را در سیستم ویندوز و یا سایر برنامه هایی که اجراهایی در پس زمینه دارند سبب نمایش این پیغام بر روی صفحه دسکتاپ می شود. بنابراین هر یک از موارد نامبرده که باعث نمایش پیغام خطای the procedure entry point بر روی ویندوز شما شود؛ مشکلاتی را در ادامه برای شما به وجود خواهد آورد که هر چه زودتر بنا به علت نمایش این خطا باید برای رفع آن اقدام کرد.

مشکلات ناشی از نمایش ارور the procedure entry point

اگر بخواهیم خیلی مختصر اما مفید به بخشی از مشکلاتی که برای شما با نمایش خطای the procedure entry point بر روی صفحه دسکتاپ به وجود می آید؛ اشاره کنیم، می توان به محدودیت دسترسی به شبکه اینترنت و یا ایجاد اختلال در اجرای برخی از نرم افزارهای مرتبط با آن اشاره کرد. در صورت بی توجهی نسبت به رفع این مشکل برای مدتی طولانی در صورت نبود آنتی ویروس باعص خرابی ویندوز شما می شود. پس بهتر است که حتما از آنتی ویروس بر روی سیستم خود استفاده کرده و در صورت مواجه با این پیغام با توجه به علل نمایش آن، هرچه زودتر برای رفع این خطا به هریک از روش هایی که در ادامه از آن نام برده می شود؛ اقدام کرد.

the procedure entry point

روش های رفع پیغام خطای the procedure entry point

همانطور که در ابتدا نیز به این موضوع اشاره شد؛ پیغام خطای the procedure entry point به دلایل متعددی نمایش داده می شود که رفع ایرادات ناشی از آن با توجه به نوع مشکل صورت خواهد گرفت. به طور مثال در صورتی که این ارور به دلیل نصب ناقص ویندوز نمایش داده شود می توان با یک تعمیر ساده ویندوز system restore آن را برطرف کرد. اما آلوده شدن سیستم به ویروس های بدافزاری گاه می توانند مشکلات بسیاری را برای فرد به دنبال داشته باشد. در این شرایط باید از روش های دیگری برای برطرف کردن این خطا به شرح ذیل استفاده کرد.

– دانلود فایل DLL 

شما لازم است که فایل DLL  را از طریق سایت های معتبر مانند سایت زیر دانلود کرده و آن را بر روی ویندوز خود نصب نمایید.

http://rapidshare.com/files/384842997/MSVCRT.rar.html

برای این کار ابتدا لازم است که فایل دانلود شده را با کمک برنامه winrar از حالت فشرده استخراج کنید و آن را در آدرس C:WINDOWS system32 یا هر درایو دیگری که ویندوز بر روی آن نصب شده، کپی کنید. سپس ویندوز خود را Restart  کرده و در صورت نمایش مجدد ارور باید به فکر روش دیگری برای برطرف کردن آن باشید.

–  تعمیر ویندوز با دیسک اینستال ویندوز 

با اجرای دیسک نصب ویندوز و انتخاب گزینه Riper عملیات مربوط به تعمیر ویندوز مجدد اجرا می شود.

– استفاده از  SFC یا System File Checker

اسکنر SFC یکی از ابزارهای کاربردی به منظور شناسایی، بررسی فایل های معیوب و پروسس های به اصطلاح به بن بست رسیده و برطرف کردن آنها است که در همین راستا رفع ارور Entry Point Not Found نیز با آن امکان پذیر می باشد. بدین ترتیب می توان با فشردن کلیدهای ترکیبی win+R وارد محیط اجرایی ویندوز (RUN) شده و با تایپ عبارت CMD وارد این محیط شده و در آن جا نیز عبارت  sfc / scannow را تایپ و تایید می کنیم. سپس سیستم به صورت خودکار به بررسی فایل های خود پرداخته و در صورت وجود هر گونه عیب و یا نقصی آن را شناسایی و به رفع آن خواهد پرداخت.

شما چه راه حل دیگری برای برطرف کردن خطای the procedure entry point پیشنهاد می کنید؟ لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

گفتگو ها