اخبار

تلفن همراه خودر را به صورت بی سیم شارژر کنید

itport

    دوست داشتید تلفن شما بی سیم شارژر می شد؟

Powermat محصولی از شرکت دوراسل است که این وعده را به شما می دهد که می تواند بسیاری از تلفن های هوشمند را دارای شارژ بی سیم کند. کافی است یکی از این WiCC ها به پشت باطری تلفن تان متصل کنید. (این کلمه مخفف کارت شارژ بی سیم یا همان Wireless Charging Card است.) تا ارتباط بی سیم بین گجت شارژر و باطری تلفن شما برقرار شود.

این کارت در واقع صفحه ای باریک و نازک است که به باطری می چسبد و امکان شارژ بی سیم را به باطری اضافه می کند. البته سال ها است که چنین فناوری در عمل وجود داشته است اما دوراسل روی بهینه سازی آن کار کرده و حالا در نمایشگاه امسال ادعا می کند که به یک محصول کاملا کاربردی و قابل مصرف تبدیل شده است.

جالب اینجا است که این کارت کار یک آنتن NFC را هم برای تلفن شما انجام می دهد. البته برای استفاده از این کارت، باید باطری ویژه ای هم داشته باشید که امکان نصب این کارت را هم داشته باشد. باطری ای که ورود برق کارت، ان اف سی و یک ورودی دیتا را برای پایش میزان باطری داشته باشد.

دوراسل نمونه هایی از سیستم شارژ بی سیم اش را در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشته و امیداور است با حمایت شرکت های تولید کننده تلفن همراه، این فناوری به زودی در مدل های مختلفی قابل استفاده باشد.

گفتگو ها