اخبار

گوگل: ۲۰ هزار وب سایت حاوی بدافزار است

گوگل

گوگل به کاربران اینترنت هشدار داده است که حدود ۲۰ هزار وب سایت در محیط اینترنت به بدافزار  آلوده هستند. بنا بر اعلام گوگل این وب سایت‌ها ممکن است به بدافزار جاوا اسکریپ دستکاری شده آلوده شده باشند. به گزارش وب سایت computerworld گوگل اعلام کرده است این احتمال وجود دارد که برخی صفحات وب هک شده باشد و جاوا اسکریپ دستکاری شده آن‌ها کاربران را به وب سایت‌های حاوی بدافزارهای اینترنتی سوق دهد.

گوگل اعلام کرده است این وب سایت‌ها به یک جاوا اسکریپ ناشناخته آلوده شده است. کاربران برای شناسایی این بدافزار باید در وب سایت خود فایل‌های حاوی کد ((eval (function (p,a,c,k,e,r را جست‌و‌جو کنند. ممکن است این کد توسط هکر‌ها وارد HTML و فایل‌های PHP یا جاوا اسکریپ شده باشد.

گوگل که هشدار داده است که این آلودگی ممکن است به فایل‌های سرور‌ها نیز نفوذ کرده باشد، بر اهیمت حذف این بدافزار‌ها و کاهش آسیب پذیری بازدیدکنندگان وب سایت‌ها در برابر این بدافزار‌ها تاکید کرده است.

این اولین بار نیست که گوگل به صاحبان وب سایت‌ها نسبت به خطر آلوده شدن به بدافزار هشدار می‌دهد. مارک جانسون، سخنگوی گوگل در این زمینه گفته است: این بخشی از ماموریت ماست که با دارندگان وب سایت‌ها شفاف باشیم و برای جلوگیری از نفوذ اسپم‌ها تلاش خود را افزایش دهیم. ما همیشه با صداقت به دارندگان وب سایت‌ها اطلاع رسانی می‌کنیم و قبلاً هم این کار را کرده‌ایم.

در جولای سال گذشته نیز شرکت گوگل ۱۱ میلیون URL را از دامنه CO. CC حذف کرد. علت حذف این آدرس‌ها این بود که مجرمان اینترنتی برای انتشار بدافزار‌ها و هجمه‌های اینترنتی خود بار‌ها از این وب سایت‌ها استفاده کرده بودند.

گفتگو ها

    این سایتها چگونه به بدافزار الوده میشند؟

    راهی هم هست که جلوگیری بشه؟