اخبار

به‌روزرسانی اندروید ۵٫۱ برای نسخه دولوپر HTC One M9 عرضه شد

پس از دریافت نسخه ۵.۱ آب‌نبات‌چوبی “اپراتور مخابراتی اسپرینت” گوشی وان M9 اچ‌تی‌سی در اوایل ماه‌جاری اکنون این گوشی نسخه “آنلاک دولوپر (مخصوص توسعه‌دهندگان)” این به‌روزرسانی را دریافت خواهد کرد.

نسخه دولوپر وان M9 ، نمونه ویژه‌ای است که به منظور نصب و آزمایش رام‌های سفارشی و کاستوم، بوت‌لودر آن قفل نیست. از آن‌جایی که معمولاً مدل‌های دولوپر اچ‌تی‌سی اولین گوشی‌هایی هستند دریافت‌کننده به‌روزرسانی‌ نرم‌افزاری هستند این مسئله بعید به نظر می‌رسد که اچ‌تی‌سی برای عرضه به‌روزرسانی این گوشی‌هوشمند تازه دست به کار شده باشد، چرا که این روند به خصوص در آمریکا تاکنون پابرجا بوده است.

این به‌روزرسانی با تغییراتی اندک در هسته سیستم‌عامل اندروید و بهبودهایی در نسخه ۷.۰ رابط کاربری سنس همراه خواهد بود. از جمله این تغییرات می‌توان به اضافه شدن قابلیت تغییر غلظت رنگ صفحه‌نمایش، بهبود عملکرد دیتا، افزایش طول عمر باتری، بهینه‌سازی و مدیریت دمای دستگاه اشاره کرد.

یکی دیگر از تغییرات پس از به‌روزرسانی، بهبود عملکرد دوربین این گوشی خواهد بود. بر اساس گزارش‌ها، کیفیت تصاویر گرفته شده توسط وان M9 پس از دریافت این به‌روزرسانی میزان قابل توجهی افزایش داشته است. گفتنی است این آپدیت ۸۰۰ مگابایت حجم خواهد داشت. پس از آپدیت دستگاه، نسخه نرم‌افزاری آن به بیلد ۲.۸.۶۱۷.۴ تغییر خواهد یافت.

در مورد زمان عرضه نسخه اصلی این به‌روزرسانی برای پرچم‌دار اچ‌تی‌سی هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است اما احتمالاً این پروسه زمان زیادی طول نخواهد کشید و این آپدیت برای سایر مدل‌های وان M9 نیز عرضه خواهد شد.

گفتگو ها