اخبار

LG آپدیت های امنیتی اندروید را ماهانه برای گوشی های خود عرضه می کند

آپدیت امنیتی LG

بنا به گزارشات رسیده LG در پی مشاهده ی باگ stagefright تعهد داد که آپدیت های امنیتی اندروید را برای محافظت از اسمارت فون هایش به طور ماهیانه منتشر کند. در دو روز گذشته ال جی سومین کمپانی ای است که می خواهد از عدم توانایی نفوذ هکرها به دستگاه های اندرویدی اش مطمئن شود. گوگل و سامسونگ هم همین مسئله را دیروز بیان کرده بودند. این خبر توسط wired به نقل از یک منبع بی نام اعلام شده است. این منبع اعلام کرده بود آپدیت های امنیتی به صورت ماهانه منتشر خواهد شد.

متاسفانه این بروزرسانی ها باید برای هر دستگاه اندرویدی به طور اختصاصی تهیه شود که همین موضوع باعث سختی کار می شود. همان طور که می دانید اندروید توسط شرکت گوگل توسعه داده می شود می شود و سپس هر شرکت این سیستم عامل را برای محصولات اندرویدی خود شخصی سازی می کند. به همین دلیل به جای یک نسخه از نرم افزار، هزاران نسخه با تغییرات جزیی وجود دارد که باعث می شود توزیع بسته های امنیتی مختلف برای آن ها بسیار سخت تر شود.

به همین دلیل باگ stagefright بسیار تهدیدآمیز است و ۹۵۰ میلیون دستگاه اندرویدی را تهدید می کند درحالی که راه حل یکتایی هم برای همه ی آن ها وجود ندارد و شرکت های سازنده مجبورند آپدیت های اختصاصی برای محصولات مختلف ارائه دهند.

ال جی هنوز اطلاعاتی مبنی بر زمان انتشار این بروزرسانی ها منتشر نکرده است.

گفتگو ها