اخبار

بازگشایی یک مرکز بازی واقعیت مجازی در استرالیا

مرکز بازی واقعیت مجازی

یک مرکز بازی واقعیت مجازی در ملبورن استرالیا درب‌های خود را به روی متقاضیان خود بار کرد. این مرکز بازی یک مرکز بازی معمولی نیست. این محل که Zero Latency نام دارد، تجربه‌ای واقعی از واقعیت مجازی را در اختیار شما قرار می‌دهد: اگر می‌خواهید زامبی‌ها را بکشید، باید واقعا بدوید و در محیط حرکت کنید و با یک اسلحه واقعیت مجازی زامبی‌ها را هدف گرفته و به آنها شلیک کنید. CNET قبل از بازگشایی این مرکز بازی شانس این را داشته که تجربه‌اش کند. به گفته آنها این مرکز بازی ۴۳۰۰ فوت مربع فضا دارد و به ۱۲۹ دوربین پلی استیشن Eye مجهز است. هر بازی می‌تواند تا حداکثر ۶ بازی‌باز داشته باشد. هر کدام از بازی‌بازها یک کوله پشتی خواهند داشت که در آن یک Alienware Alpha PC گنجانده شده و وظیفه‌اش رندر کردن محیط بازی برای هدست Oculus Rift DK2ای است که هر بازی‌باز به چشم دارد.

Scott Vandonkelaar، سازنده این مرکز بازی واقعیت مجازی، قبل از اینکه پروژه Oculus Rift در کیک استارتر کلید بخورد چنین ایده‌ای به ذهنش رسیده بود ولی تصمیم گرفت از تمام تکنولوژی‌هایی که می‌توانست برای تحقق این ایده کمک بگیرد؛ ایده‌ای که پیوستنش به حقیقت حدود ۳ سال زمان برد. CNET این مرکز بازی واقعیت مجازی را اولین در نوع خودش می‌خواند ولی مسلما این تنها مرکز بازی واقعیت مجازی نخواهد بود. پروژه‌ای مشابه به نام The Void هم در Salt Lake City در حال بازگشایی است و تعجب برانگیز نیست اگر باخبر شویم که پروژه‌های مشابه دیگری در مناطق مختلف جهان در حال شکل گرفتن باشند.

گفتگو ها

    این یک تحول بزرگ در دنیای بازی هست، البته در صورتیکه این فناوری بتونه به خونه‌های مردم هم راه پیدا کنه و دست مردم قرار بگیره. اینطور میشه که این فناوری رو یک فناوری باارزش شمرد.