آموزشنرم افزار

چگونه فایل ها را بین مک و ویندوز فون انتقال دهیم؟

انتقال فایل بین مک و یندوز فون

آیا شما صاحب یک تلفن همراه ویندوز فون و یک سیستم دسکتاپی مک هستید؟ احتمالا دلخوشی از انتقال اطلاعات بین دیوایس های خود ندارید. متاسفانه یکی از مشکلات ویندوز فون و مک جابجایی سخت اطلاعات بین این دو است. راهکارها و شیوه های مختلفی برای جابجایی اطلاعات بین این دیوایس ها وجود دارد. برای مثل می توانید از یک سرویس حافظ ابری و یا از نرم افزار تلگرام و یا از دیگر نرم افزارها مشابه برای حل این مشکل استفاده کنید. اما این روش ها نیازمند اینترنت پرسرعت است و در همه جا امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت وجود ندارد. در این مطلب آی تی پورت به شما چند راه کار پیشنهاد می دهیم تا به سادگی بتوانید فایل ها را بین ویندوز فون و مک جابجا کنید.

برای جابجایی فایل ها بین مک و ویندوز فون شما می توانید از بلوتوث مک و نرم افزار های که مایکروسافت ارائه کرده است استفاده کنید.

استفاده از بلوتوث برای انتقال فایل ها

شما با استفاده از بلوتوث مک می توانید فایل های خود را فقط از مک به تلفن همراه خود انتقال دهید. و این جابجایی برای اسمارت فون های ویندوز فون یک طرفه است.

انتقال فایل بین مک و یندوز فون

پس از باز کردن نرم افزار بلوتوث به راحتی فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای لومیا خود ارسال کنید. دقت داشته باشید برای نخستین بار باید در ویندوز فون بلوتوث مک جفت (Paired) شود.

استفاده از نرم افزارهای جانبی برای انتقال فایل ها

همچنین می توانید با استفاده از نرم افزار Windows Phone تصاویر خود را از ویندوز فون به مک انتقال دهید. و با استفاده از نرم افزار Nokia Photo Transfer تصاویر و فیلم های خود را از ویندوز فون به مک و بلعکس انتقال دهید. دقت کنید پس از نصب نرم افزار Nokia Photo Transfer محل ذخیره سازی فایل ها را مشخص می کنید و پس از آن همیشه به محل مشخص شده فایل ها انتقال داده می شود.

انتقال فایل بین مک و یندوز فون

برای یادگیری بهتر این راه کارها ویدیو زیر را مشاهده کنید.

 

 

[aio_button align=”center” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”none” text=”دانلود نرم افزار Nokia Photo Transfer” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=”http://www.itport.ir/wp-content/uploads/2015/10/NokiaPhotoTransferForMac.zip”]

[aio_button align=”center” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”none” text=”دانلود نرم افزار Windows Phone” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=”http://www.itport.ir/wp-content/uploads/2015/10/Windows-Phone.zip”]

اگر شما با راه حل دیگری آشنایی دارید آن را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید تا دیگران از دانش شما استفاده کنند.

گفتگو ها
  دانیال

  ایول بهت

  کل نت رو گشتم یک سایت ایرانی نبود به بدبختی ما رسیدگی کنه

  نرم افزار Windows Phone که در خود استور هست ولی اون یکی دیگه نه

  البته این نرم افزار Windows Phone همچین زیاد به درد نمی خوره ولی Nokia Photo Transfer عالی هست

  راحت فیلم ها و عکس ها رو می تونم بریزم روی فلشم

  سربازتم

  محمد

  دو تا نرم افزار رو امتحان کردم فقط Nokia Photo Transfer بهتر بود ولی بدیش این هست که فایل ها رو یکی یکی منتقل می کنه

  اگر امکان انتخاب چندین فایل بود خیلی بهتر می شد.

  چه سیستم هایی هم برای آموزشتون انتخاب کردید! هردو سیستم عاملی بسته و خودساخته و عالی! دمتون گرم.

  سلام و سپاس از سایت خوبتون.