اخبار

گوگل داک آفلاین می‌شود

google - ITport

یکی از معایب نرم افزارهای آفیس مبتنی بر فناوری پردازش ابری این است که استفاده از آن‌ها مستلزم دسترسی به اینترنت است. اما گوگل اخیراً این مشکل را حل کرده است. غول جست‌و‌جو گر اعلام کرده سرویس گوگل داک از این پس قابلیت استفاده آفلاین را خواهد داشت.

به گزارش وب سایت Computerworld، گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان نرم افزاری خود اعلام کرده است قابلیت استفاده آفلاین را به سرویس گوگل داک افزوده است.

سرویس گوگل داک به کاربران اجازه می‌دهد از نرم افزارهایی شبیه آفیس مایکروسافت به صورت آنلاین و اشتراکی استفاده کنند.

این قابلیت به کاربران سرویس گوگل داک اجازه می‌دهد اسناد و فایل‌های اشتراکی خود را به صورت آفلاین ویرایش کنند و هنگامی که دوباره آنلاین شدند تغییرات انجام شده را ذخیره کنند. این قابلیت بویژه برای کسانی مفید است که در موقعیت‌هایی مثل سفر با هواپیما به اینترنت دسترسی ندارند.

شرکت گوگل در زمینه سازگار کردن نرم افزارهایی از این دست با مایکروسافت رقابت می‌کند. شرکت مایکروسافت نیز در تلاش برای راه اندازی نرم افزار آفیس به صورت آنلاین، بسته نرم‌افزاری آفیس ۳۶۵ را عرضه کرده است. هر دو شرکت می‌کوشند با ارتقای خدمات پردازش ابری خود از بازار کسب و کارهای تجاری کسب درآمد کنند. تحلیل گران معتقدند قابلیت استفاده آفلاین از گوگل داک جایگاه بزرگ‌ترین غول جست‌و‌جوگر در این بازار را ارتقا می‌دهد.

گفتگو ها