اخبار

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۳ و ۳۶۵ را معرفی کرد

ماکروسافت

شرکت مایکروسافت از جدید‌ترین نسخه بسته نرم افزاری آفیس که ویژه سیستم عامل ویندوز ۸ ساخته شده است، رونمایی کرد. نسخه جدید آفیس از ویژگی‌هایی همچون سازگاری با فناوری پردازش ابری، پشتیبانی از فناوری صفحه لمسی، یکپارچگی با نرم افزار اسکایپ و غیره برخوردار است.استیو بالمر، مدیرعامل شرکت مایکروسافت اخیراً در یک کنفرانس مطبوعاتی از نسخه جدید نرم افزارهای آفیس رونمایی کرده است.

این بسته نرم افزاری که بالمر آن را یک آفیس مدرن نامیده، به دو صورت قابل استفاده است. کاربران هم می‌توانند آن را همانند نسخه‌های قبلی خریداری و بر روی رایانه‌های خود نصب کنند و هم می‌توانند از طریق خدمات مبتنی بر فناوری پردازش ابری از آن استفاده کنند. این دو نسخ از آفیس به ترتیب ۲۰۱۳ و ۳۶۵ نامیده شده است.

ماکروسافت

آفیس جدید علاوه بر یکپارچگی‌هایی که با نرم افزار اسکایپ و شبکه‌های اجتماعی مختلف دارد، از رابط کاربری جدیدی نیز برخوردار شده است. مایکروسافت در نسخه جدید این بسته نرم افزاری از رابط کاربری ریبون استفاده کرده است. این رابط کاربری، تمام گزینه‌ها و منوهای مربوط به هر نرم افزار را در یک نوار آبی رنگ در بالای صفحه به نمایش می‌گذارد. بر اساس توضیحات مایکروسافت این نوار هم با قابلیت صفحه لمسی سازگاری دارد و هم با قلم‌های مخصوص این فناوری.

مایکروسافت در «شیوه ارائه» بعضی نرم افزارهای آفیس مثل پاورپوینت نیز تغییراتی داده است. مثلاً کاربری که یک فایل پاورپوینت را برای دیگران ارائه می‌دهد، می‌تواند کاری کند که مخاطبان وی صفحه کامل یا به عبارتی فول اسکرین پاورپوینت را ببینند، اما خود او به گزینه‌ها و منوهای مختلف پاورپوینت بر روی رایانه خود دسترسی داشته باشد.

از دیگر ویژگی‌های نسخه جدید آفیس این است که به صورت خودکار اندازه صفحات را تنظیم می‌کند و آن‌ها را در هر وسیله‌ای به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد. این ویژگی که «حالت خوانش» نام گرفته، قابلیت پخش مستقیم ویدئو را نیز دارد.

تمام نرم افزارهای موجود در نسخه جدید آفیس، ظاهری شبیه نرم افزارهای تحت سیستم عامل ویندوز ۸ دارند، اما در میان آن‌ها نرم افزار وان نوت به صورت کامل تحت ویندوز ۸ است و ظاهری شبیه رابط کاربری ویندوز ۸ (مترو) دارد. نرم افزار شیرپوینت آفیس نیز با شبکه‌های اجتماعی فیس بوک، لینکدین و اسکایپ سازگار شده است. مایکروسافت ادعا کرده نرم افزار اکسل نیز هوشمند‌تر شده است. اکسل جدید می‌تواند از کاربر خود بیاموزد و داده‌های پیست (Paste) شده را به صورت خودکار وارد سطر و سطون‌های جدید کند. نسخه جدید این نرم افزار در واقع می‌تواند گروه‌های مختلف داده را از هم تشخیص دهد و آن‌ها را از هم جدا کند.

شما با خرید آفیس ۲۰۱۳ قادر خواهید بود که آن را روی ۵ کامپیوتر نصب نمایید. پس از آن برای این که آفیس را روی دستگاه‌های جدید نصب نمایید می‌توانید آفیس را روی یکی از دستگاه‌های قبلی غیر فعال کنید. برای استفاده از سرویس اشتراک ابری اسناد از طریق SkyDrive به یک حساب Windows Live Microsoft احتیاج دارید، که می‌توانید به رایگان آن را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

منبع: digitaltrends.com

گفتگو ها
    محمد

    بسیار بروز ، عالیه۱