اخبار

بازسازی رزیدنت ایول ۲ توسط کپ‌کام رسما کلید خورد

بازسازی رزیدنت ایول ۲

Yoshiaki Hirabayashi، سازنده بازی اعلام کرد که کپ‌کام بازسازی بازی محبوب رزیدنت ایول ۲ را رسما در دستور کار خود قرار داده است.

از آنجایی که طرفداران این بازی از بازسازی شماره دوم سری رزیدنت ایول برای کنسول‌های نسل جدید به شدت حمایت کردند، کپ‌کام هم به طرفداران خودش احترام گذاشته و تصمیم گرفته یک بار دیگر رزیدنت ایول ۲ را از نو بسازد.

Hirabayashi در این مورد گفته:

حمایت طرفداران از بازسازی این شماره از بازی که چنین پروژه‌ای را تبدیل به یکی از کارهای اصلی کپ‌کام کرده بسیار خوشحال کننده است. تیم ما اینجا در کپ‌کام سعی می‌کند همان کاری را انجام دهد که طرفدارانش می‌خواهند.

بعد از اینکه در ماه ژانویه یک نسخه بازسازی شده از شماره اول سری رزیدنت ایول برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و باقی کنسول‌ها منتشر شد، این عنوان دوباره بر سر زبان‌ها افتاده. کپ‌کام گفته که این بازی یک موفقیت بزرگ برای این شرکت بوده و اعلام کرده که یک نسخه بازسازی شده از رزیدنت ایول ۰ هم در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم‌های مختلف عرضه خواهد کرد.

با اینکه نسخه بازسازی شده رزیدنت ایول و رزیدنت ایول ۰  هر دو مبتنی بر همان نسخه‌های قدیمی منتشر شده برای نینتندو گیم‌کیوب هستند، اما بازسازی رزیدنت ایول ۲ نیاز به یک تغییر اساسی دارد. پورت‌های دهه ۹۰ این بازی برای کنسول سگا دریم‌کست و نینتندو ۶۴ به اندازه کافی بهبود نیافته بودند و به اندازه بازسازی نسخه‌های عرضه شده برای نینتندو گیم‌کیوب خوب نبودند.

برای همین چون Hirabayashi می‌خواست اطمینان حاصل کند که آیا بازسازی رزیدنت ایول ۲ ارزشش را دارد یا نه، به شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر و فیسبوک روی آورد و مستقیما از طرفداران این بازی نظرشان را پرسید و از آنجایی که این پیشنهاد Hirabayashi با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد، کپ‌کام هم این پروژه را جدی گرفت و در دستور کار خود قرار داد.

گفتگو ها
    امیرعلی

    خبراتون عالیه…

    واقعا این بازی رو دوست داشتم.