آموزشاندرویدسیستم عامل

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام در اندروید

تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام تصویر ۱

این روزها اکثر شبکه‌های اجتماعی ویژگی تایید هویت دو مرحله‌ای را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند. اینستاگرام هم اخیرا به این ویژگی تجهیز شده است. در به روز رسانی جدید امکان فعال سازی تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام فراهم شده است. اگر تا کنون از این ویژگی استفاده نکرده‌اید، این راهنما به شما می‌آموزد که چطور روی اندروید آن را فعال کنید و امنیت حساب کاربری خود در اینستاگرام را افزایش دهید.

چطور تایید هویت دو مرحله‌ای را در اینستاگرام فعال کنید

اول از همه مطمئن شوید که اپ اینستاگرام را از گوگل پلی استور به آخرین و جدیدترین نسخه به روز رسانی کرده باشید. برای این کار در گوگل پلی استور عبارت Instagram را جست‌وجو کنید، و بعد روی دکمه Update تپ کنید.

۱- اپ اینستاگرام را باز کرده و روی آیکن پروفایل تپ کنید تا وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید.

۲- با تپ کردن روی سه نقطه‌ای که در گوشه سمت راست و بالای صفحه وجود دارد وارد بخش Settings شوید.

۳- در پنل تنظیمات حالا باید زیر بخش Account گزینه جدید Two-Factor Authentication را ببینید. روی آن تپ کنید و در صفحه بعد گزینه Require Security Code را فعال نمایید. سپس روی Turn On تپ کنید.

تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام تصویر ۴

۴- در صفحه بعدی اینستاگرام از شما می‌خواهد کدی را که به تلفن همراه شما پیامک کرده در جای خالی وارد کنید. اگر شماره تلفنی که قبلا در اکانت خود ثبت کرده‌اید شماره فعال حال حاضرتان باشد، کدی از اینستاگرام دریافت می‌کنید. اینستاگرام این شماره را برای شما می‌فرستد تا مطمئن شود شماره موبایل برای خودتان باشد. اگر شماره ثبت شده در اکانت‌تان برای خودتان نیست می‌توانید با تپ کردن روی Change it شماره را عوض کنید.

تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام تصویر ۳

۵- بعد از اینکه شماره موبایل‌تان تایید شد، اینستاگرام به شما یک کد بک‌آپ می‌دهد. این کد زمانی به دردتان می‌خورد که به هر دلیلی نتوانید کد را روی موبایل‌تان دریافت کنید یا مواقعی که به تلفن هوشمندتان دسترسی ندارید. اینستاگرام به صورت اتوماتیک یک اسکرین شات از صفحه کد می‌گیرد و آن را در دیوایس موبایل‌تان ذخیره می‌کند. خودتان هم می‌توانید برای اطمینان بیشتر کد را کپی کرده و آن را جای دیگری پیست و ذخیره کنید. مطمئن شوید که هیچ کس دیگری جز خودتان به این کد دسترسی نداشته باشد. این کد فقط برای مواقع ضروری است.

تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام تصویر ۲

حالا تایید هویت دو مرحله‌ای برای اکانت اینستاگرام شما فعال شده. دفعه بعد که خواستید به اکانت‌تان لاگین کنید بعد از وارد کردن گذرواژه باید کدی را وارد کنید که به موبایل‌تان ارسال می‌شود. اگر نتوانستید از کد ارسال شده به اسمارت فون خود دسترسی پیدا کنید، می‌توانید در عوض از کد بک‌آپ کمک بگیرید.

نتیجه

اینستاگرام یک ویژگی امنیتی دیگر هم دارد که اگر کسی از موقعیت جغرافیایی مشکوکی سعی کند وارد اکانت شما بشود به شما اخطار می‌دهد تا حتما گذرواژه خود را تغییر دهید. اما تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام امنیت بیشتری برای شما فراهم می‌کند، و توصیه می‌شود که حتما آن را فعال نمایید.

مرجع: MakeTechEasier

گفتگو ها
    سامان

    ما رو که هک کردن البته من این تایید دو مرحله ای رو فعال نکرده بودم

    با تشکر از شما و اطلاعات جالبتون .

    سایت موفق و باارزشی دارید .