بازاریابی

۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

میلیونرها

در طول تاریخ میلیونرها و میلیاردرهای بسیاری روی این کره خاکی زندگی کرده‌اند که مردم عامه تفکر‌های غلطی درباره نحوه کسب درآمد و موفقیت آن‌ها دارند. عامه این تصور را دارند که هر فرد ثروتمندی احتمالا از هوش بسیار بالایی برخوردار بوده و یا از خانواده ثروتمندی کار خود را شروع کرده است حال آن‌که با مرور کوتاهی بر تاریخ و زندگی‌نامه‌های آن‌ها متوجه می‌شویم که این‌گونه نیست و حتی بعضا خانواده‌هایی بسیار فقیر و یا متوسط داشته‌اند. اغلب ما برای شروع یک کار یا یک استارت موفق به سراغ کتاب‌های درآمد‌زایی می‌رویم و عملا می‌خواهیم در یک شب، مسیری را که بیل‌گیتس، راکفلر، استیوجابز یا اپرا طی سال‌ها تلاش بی‌وقفه پیموده‌اند طی کنیم; و این در صورتی است که مطالعه زندگی‌نامه یا سرگذشت این افراد می‌تواند بزرگترین درس‌ها را برای افراد جویای ثروت و موفقیت داشته‌ باشد. در این مقاله با بررسی زندگی افراد موفق و ثروتمند، ۵ کار را که میان تمام آن‌ها مشترک بوده برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم پس تا پایان با آی‌تی‌پورت همراه باشید.

 

۱- میلیونرها سخت‌کوش هستند

میلیونرها

بسیاری از مردم با این تصور زندگی می‌کنند که با بردن یک جایزه در بانک یا هر قرعه‌کشی دیگری می‌توانند یک استارت خوب داشته و پس از آن ثروتمند شوند اما شاید جالب باشد بدانید که طبق یک تحقیق ثابت شده ۹۰ درصد افرادی که در لاتاری، قرعه‌کشی یا جوایز بانک‌ها پیروز می‌شوند تمام ثروت خود را طی ۵ سال یا کمتر از دست داده و دوباره به زندگی و شرایط عادی خود باز می‌گردند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میلیونر‌ها با افراد عادی این است که آن‌ها می‌دانند هیچ میانبری به موفقیت وجود ندارد و در حقیقت نمی‌توان یک‌ شبه پولدار شد بلکه باید برای رسیدن به هدف تلاش کرد.

آقای Timothy Sykes می‌گوید دورانی را به یاد دارم که در دبیرستان روی پروژه‌های خود برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کردم در حالی که دوستانم به گردش می‌رفتند و از زندگی دبیرستانی خود لذت می‌بردند. در آن برهه از زمان دوستانی داشتم که سرگرم بازی‌های لذت بخش ویدئویی بودند در حالی که من سخت مشغول تلاش بودم و الان به هرچیزی که می‌خواهم رسیده‌ام و بهای آن نیز روزهایی بود که می‌توانستم استراحت کنم اما برای رسیدن به اهدافم تلاش می‌کردم.

 

۲- میلیونر‌ها مسیر درست را انتخاب می‌کنند

میلیونرها

آیا برای رسیدن به موفقیت تنها سخت‌کوش بودن و از خواب و خوراک خود کم‌کردن کافی است؟ قطعا پاسخ منفی خواهد بود. تلاش بی‌وقفه برای کسب موفقیت ضروری است اما این تلاش باید در مسیر درستی هدایت شود زیرا در غیر این صورت تبعات آن از تلاش نکردن هم بیشتر خواهد بود زیرا هم زمان را از دست داده‌اید و هم اینکه چیزی کسب نکرده‌اید. به عنوان مثال هنگامی که یک شناگر در حال غرق‌شدن است هرچه بیشتر تلاش کند بیشتر در آب فرو می‌رود اما اگر خونسردی خود را حفظ کرده و دست‌ها و پاها را در مسیر درست و حتی با تلاش کمتر از پیش حرکت دهد قطعا از غرق‌شدن نجات خواهد یافت پس تلاش بی‌وقفه در مسیر غلط قطعا با شکست روبرو خواهد شد.

 

۳- میلیونر‌ها ریسک‌پذیر هستند

میلیونرها

خطرکردن برای رسیدن به موفقیت یکی از شرایط مسلم است که به جرات می‌توان گفت در برهه‌ای خاص به سراغ تمام ثروتمندان کنونی آمده است اما یک نکته مهم در این مبحث وجود دارد; انسان در چه مواقعی باید ریسک‌پذیر باشد و کی باید احتیاط پیشه کند؟ در دنیای بیزنس و تجارت محدوده و دایره‌ای برای ریسک در نظر گرفته می‌شود که به آن “جایزه ریسک‌” گفته می‌شود. وقتی انسان ریسک می‌کند قطعا به دنبال یک هدف یا بدست‌آوردن موفقیت بیشتر است اما باید خطرات احتمالی ریسک‌کردن را با موفقیتی که در مقابل به دست خواهید آورد مقایسه کنید;‌ در صورتی که ریسک مذکور در مقایسه با موفقیت‌های آتی معقول به نظر برسد قطعا باید خطر را پذیرفت اما اگر یک هدف چندان بزرگ نباشد در حالی که ریسک‌کردن در آن برهه ممکن است تمام کسب‌و‌کار و تجارت شما را به خطر بایندازد نمی‌تواند ریسک معقولی باشد; پس به این نکته دقت داشته باشید که ریسک‌پذیری همیشه و همه‌جا مفید نیست بلکه گاهی اوقات باید احتیاط کرد و صبور بود!

 

۴- میلیونرها بخشنده هستند!

میلیونرها

یکی از نکاتی که تقریبا میان تمام ثروتمندان محبوب وجود دارد بخشندگی است. افرادی مانند Bill Gates، Warren Buffett یا Carl lcahn که هرکدام از ثروتمندان زمان خود به شمار می‌روند معتقدند که بخشیدن ثروت می‌تواند به اندازه کسب آن و یا حتی بیشتر از آن لذت‌بخش باشد.

آقای Sykes‌ می‌گوید که اخیرا تصمیم به پرداخت ۲ میلیون دلار میان شاگردان و کارآموزان خود گرفته است که مبلغ هنگفتی به حساب می‌آید و از این بابت بسیار خوشحال است. احساس خوبی که پس از انجام چنین کارهایی به شما دست می‌دهد می‌تواند در نزدیک‌کردن‌تان به هدف و موفقیت بسیار موثر باشد تا احساس پوچی و پول‌پرست بودن به انسان دست ندهد. جالب است بدانید که آقای بیل گیتس که همه با مدیریت و سهام‌داری کمپانی مایکروسافت وی را می‌شناسیم تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد دلار از سرمایه‌اش را به فقرا، تحقیقات علمی و کمک به روند کشف واکسن ایدز بخشیده است بله درست فهمیدید، ۳۰ میلیارد دلار که معادل ۳۷ درصد از درآمد وی در طول سال‌های گذشته تا کنون بوده است.

 

۵- میلیونرها همیشه در حال یادگیری هستند

میلیونرها

افراد موفق همیشه به دنبال یادگیری هرچه بیشتر هستند و هیچ‌گاه با ثروتی که بدست آورده‌اند متوقف نشده و به دنبال خرج‌کردن آن تا ریال آخر در سفرها و کشتی‌های تفریحی نیستند. موفقیت یک مسوولیت است و هیچ چیز نمی‌تواند تضمین کند که با رسیدن به موفقیت تا آخر عمر با شما همراه خواهد بود.

کسب دانش در حوزه کاری خود و رقیبان می‌تواند بهترین ضامن برای تداوم موفقیت شما باشد و به همین دلیل است که میلیونرها همیشه در حال مطالعه کتاب، ملاقات با افراد موفق و مشاوران، تماشای مستندها و مطالعه آمار و اطلاعات بازار و حوزه تجاری خود هستند. وقتی ثروتمند باشید عضله‌های قوی یا قدرت فیزیکی نمی‌تواند شما را از خطرهای احتمالی که تجارت‌تان را تهدید می‌کند در امان نگه دارد بلکه تنها فکر شماست که آفات و ویروس‌ها را از کسب‌و‌کارتان دفع می‌کند.

به عنوان مثال بزرگترین راه موفقیت در بازار بورس چیست؟ اطلاع از وقایع و آمار و ارقام پیرامون است که می‌تواند یک سهام‌دار موفق بسازد و هر کسب‌و‌کار دیگری را نیز می‌توان همانند بازار بورس دانست که فراز و نشیب‌های فراوان داشته و روزانه با خطرهای زیادی مواجه می‌شود که تنها راه مقابله با آن‌ها “آگاهی” از نحوه مقابله با آن‌هاست که تنها با مطالعه و یادگیری به دست می‌آید.

گفتگو ها
  محمد

  عالی عالی عالی

  فقط میتونم بگم عالی ایول

  عجب مطالب توپی دارید هااا

  یگانه

  دوست عزیز بهتر نیست منبع مطلب رو هم بنویسید و بگید این متن ترجمه شماست و نه تالیف؟؟؟

  alireza

  قسمت ریسک رو خیلی خوب درک کردم ولی بقیشو باید پولدار بشم بعد …

  در کل خوب و عالی نوشته شده بود

  مهدی

  واقعا عالی بود.

  حس می کنم همه این شرایط میلیونر شدن رو ندارم.

  اگر میلیونر شدم قول می دم یک پولی به itport.ir بدم تا فعالیتش رو گسترش بده.

  saeid

  verygood

  سلام

  عالی بود سپاسگزاریم

  شمس الله

  آقا من این حرفا حالیم نیس پول میخوام خخخ.

  مقالتون عالی بود ازمدیریت محترم سایت مچکرم.

  خیلی عالی بود

  من کسانی رو می شناسم که اینطوری هستند و تو سطح متوسط زندگی می کنند!

  میلیونر هستند ولی میلیاردر نیستند 😀

  سلام با تشکر از وب سایت خوب و عایتون
  مطالب جالب و ارزنده بود
  با تشکر فراوان

  ممنون از سایت خوبتون خیلی استفاده کردیم

  مطلب خوبی بود..مرسی

  ممنون ا ز سایت خوب و مفیدتون

  بسیار عالی موفق باشید

  موفق باشید سایت خوبی دارید

  صالح عرب

  دیگه این روزا همه میلیونر هستند دیگه میلیون ارزشی نداره ماله قدیم بود
  الان باید تلاش کنی میلیاردر یا تریلیاردر بشی.